Turistik Doğu Ekspresi İle Kars, Kemaliye Harput

Kars / Kemaliye

1390 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

3 Gece Turistik Doğu Ekspresinde Ve 1 Gece Kemaliye de Konaklamalı Kars Kemaliye Harput Turu

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1. Gün: İstanbul Ankara YHT- Ankara- Kars Doğu Ekspresi
 

İstanbul Söğütlüçeşme Garında sabah 10:00 'da buluşma Saat 10:40 da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saatlik yolculuk sonrası Ankara’ya varıyoruz. Ankara’da hazırlıklarımızı yapıp TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz ve 18.00 dan itibaren muhteşem bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Tüm gece devam eden yolculuğumuz sabahın erken saatleri ile birlikte görsel bir şölene dönüşecek.

 

2. Gün: Ankara Kars- Doğu Ekspresi
 

Trenle tüm gün devam eden yolculuğumuz esnasında ara duraklarda küçük geziler yapılabilir.

 

3. Gün: Ani Harabeleri Turu –Kars
 

Sabah 04:30 da Kars’a varıyoruz. Güzel bir kahvaltı sonrası Kars gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın oluşturduğu derin vadinin hemen üzerinde kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Ani Harabeleri’ne gidiyor; Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılara sahip kenti geziyoruz. Rusların bölgede egemen olduğu dönemde yapılan taş binalar, Kars Kalesi, bugün cami olarak kullanılan Havariyyun Kilisesi gibi güzellikleri barındıran Kars’ı gezdikten sonra Akşam yemeği için yöresel lezzetler tadabileceğimiz ve aynı zamanda eğlenebileceğimiz bir mekâna gidip gece saat 23.00 a kadar eğleniyoruz. 23:55 de tekrar Doğu Ekspresine binip Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Geceyi trende geçiriyoruz. 

 

4. Gün: Kemaliye Evleri Lök hane Mani yolu

Sabah saat 10:00 da Bağıştaş istasyonuna varışımızla birlikte aracımıza transfer olup Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Yarım saatlik yolculuk sonunda Kemaliye’ye varıyoruz. Kent merkezi, tarihi taş dibi mahallesi, Lökhane, Mani Yolu, Zincirli Kaya, Seytali Parkı, medrese ve değirmen gezilerimizle büyüleniyoruz. Öğle yemeği sonrasında Lökhane de yöresel ürünlerden alışveriş yaparken “Bebik Kahvelerimizi” yudumlayacak ve Türkiye’de tek olan Doğa Tarih Müzesini gezeceğiz ardından Dünyanın en büyük Kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon içerisine keyifli bir Bot turu yapıyoruz. (ekstra)Tur sonrası Otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Kemaliye Eğin Otel

 

5. Gün: Taş Yol, Apçaağa Köyü, Ocak Köyü

Sabah Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp yapımı 130 yıl süren ve 28 tünelden oluşan taş yolundan geçerek Karanlık Kanyon’un içine doğru yolculuk yapıyoruz. Kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğimiz gezi sonrasında Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirini yazdığı ve doğduğu köy olan sit alanı olarak ilan edilmiş Apcağa Köyüne geliyoruz. Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen bu mükemmel köyü gezerek huzur buluyoruz. Artık Kemaliye’den ayrılma zamanı İstanbul’uçuş için Elazığ Havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzeri Ocak köyünü ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde gelip geçenlere yemek veren bir vakıf niteliğindeki bu köydeki yaşam hayli ilginizi çekecek. Gezinin ardından havaalanına geçip akşam 21:20 deki Pegasus uçağı ile dönüş (Sabiha Gökçen)

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Ankara - Kars - Turistik Doğu Ekspresi Biletleri

Kars Bağıştaş Turistik Doğu Ekspresi Biletleri 

1  Gece Hotel konaklaması (Kemaliye)
 Otellerimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı (Kemaliye)
 Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği  (Kemaliye)

 Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

İstanbul - Ankara YHT Biletleri
Elazığ - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri Havayolunun sitesinden öğrenebilirsiniz.
Kişisel harcamalar, Alışverişler
Müze Giriş Ücretleri

Tüm Öğlen yemekleri

Buluşma Yeri ve Saati

2 Eylül 2019 Pazartesi İstanbul Söğütlüçeşme Garında sabah 10:00 'da buluşma  10:40 YHT ile Ankara'ya hareket . 

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI