TERS LALE TURU TUNCELİ - OVACIK - KEMALİYE 16 – 19 MAYIS 2019

Diyarbakır / Tunceli / Kemaliye

1200 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün. 16 Mayıs İstanbul'dan Diyarbakır'a hareket

Uygun uçak Pegasus ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 05:45 uçuşu.07:30 da rehber ve kaptanımız ile buluşup, Hasan Paşa Hanında yöresel kahvaltımızı yapıp Ulu cami Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Diyarbakır surlarını gezdikten sonra Tunceli'ye doğru yola çıkıyoruz.  Akşam saatlerinde Tunceli'deki otelimize yerleşiyoruz.

 

 

2 Gün 17 Mayıs Ovacık

Sabah kahvaltı sonrası Munzur dağlarının eteklerine doğru hareket. İlk olarak gezimizin asıl amacı olan ters lalelerin bulunduğu Ovacık ilçesine ulaşıp kısa doğa yürüyüşleri ile fotoğraf çekimlerimizi yapacağız. Munzur gözeleri ile günü tamamlayıp,  Akşam konaklama yapacağımız Ovacık merkezindeki otelimize yerleşiyoruz..

 

3.gün 18 Mayıs  Kemaliye

Sabah kahvaltının ardından Kemaliye'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bol bol fotoğraf molaları vereceğiz. Kemaliye de ilk olarak  Mani yolu, lökhane, Karanlık kanyon, Taş yol gezileri ardından Otelimize yerleşme

 

4.gün 19 Mayıs Kemaliye

Sabah kahvaltının ardından Kemaliye'deki gezimize  "Orada bir köy var uzakta" şiirini yazan şair Ahmet Kutsi Tecer'in köyü olan Apçağa Köyü, ile devam ediyoruz. 200-300 yıllık ahşap evleriyle aynı zamanda muhteşem Kemaliye manzarası ile sizleri büyüleyecek bu şirin köy gezisinin ardından  Elazığ'a dönüş yoluna geçiyoruz havalimanina transfer 13.50 Elazığ - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile turun sonu.

 

1200 TL

Single farkı +160 TL

 

 

.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

3 gece konaklama, 3 kahvaltı 2 Akşam yemeği bölgedeki ulaşımlar, seyahat sigortası,rehberlik dahildir.

 

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulaşım uçak, Tunceli de akşam yemeği, belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir

Buluşma Yeri ve Saati

16 Mayıs 07:45 Diyarbakır Havalimanı

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ters laleleri görmek için yapacağımız yaklaşık 2 saatlik yürüyüşte kullanılmak üzere rahat bir yürüyüş ayakkabısı,yağmurluk,ufak sırt çantası bulundurulması rahatınız için önemlidir.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI