Sevgililer Günü Özel Kars 3 (Doğu ekpresi ile Kemaliye'ye)

Kars / Kemaliye

1300 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Kış mevsiminde yoğun olarak yaptığımız Kars turlarına yepyeni bir yenilik getirip Doğu ekspresi ile gizli bir cennet olan Erzincan Kemaliye'ye yapacağımız yolculuk sıradışı bir deneyim kazandıracak. Çıldır gölünde kızak keyfi de turun olmazsa olmazlarından. 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün: 14 Şubat Perşembe: İstanbul'dan saat 07:55 te Pegasus ile Kars'a Hareket ediyoruz. 9.40 da Kars Havalimanında yerel rehber ve aracımız ile buluşup Kars merkezindeki otelimize yerleşip Kars'ın sokaklarını geziyoruz.. Rus mimarisinden izler taşıyan evlerin arasındaki dolaşacağımız sokaklar sizleri etkileyecektir. Akşam yemeğimiz serbest olacaktır. 

2.GÜN: 15 Şubat Cuma: Ani Harabeleri, Çıldır gölü 
Sabah otelimizde kahvaltı sonrası Ani Harabeleri'ne hareket edip güne burada başlayacağız. Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay'ın kurulduğu günden bu yana derhal kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezleri Ani Harabeleri karlar altında fotoğraflayacağız. 11. yy tr görkemli kentlerinden olan Büyük Bir alan icinde Insa Edilmiş Şehirde Büyük Katedral, Resimli Kilise'ye, Selçuklu Sarayı, Menuçehr Camii Olan Anadulu'daki ilk cami ziyaret ettikden sonra diğer kalıntıları da gezip, Kars gezilerimizin olmazsa olmazlarından Çıldır gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır gölünden tutulan meşhur balıkların tadına bakıp, gölün donmuş yüzeyinde atlı kızaklara binerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Akşam üzeri otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası dinlenmeye çekiliyoruz. 3.Gün 16 Şubat Cumartesi: Doğu Expressi İle Kemaliye Yolculuk – Bağıştaş Köyü
Sabah kahvaltının ardından tren garına transfer olup 8.00 da kalkacak Doğu Express Treni ile harika bir yolculuğa başlayacağız. Akşam saatlerinde 17.00 civarı Erzincan'ın Bağıştaş köyünde inip Kemaliye'ye transfer oluyoruz. Eğin'ken Mustafa Kemal Atatürk'e atfen Kemaliye olarak değiştirilen İlçe merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.


4.Gün 17 Şubat Pazar Kemaliye – Karanlık Kanyon - Sırakonaklar – Apcağa Köyü – Mani Yolu – Lökhane Zincirli Kaya 
Sabah kahvaltı ardından yürüyüşler içeren bir gün bizleri bekliyor. Yapımı 130 yıl süren taş yolundan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Karanlık kanyonda iki saatlik bir yürüyüş yapıp, Kemaliye'ye geri dönüyoruz. Tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmiş Sıra Konaklar köyünden orman içi ve manzaralı bir patikadan yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yürüyüş sonrası Ahmet Kutsi Tecer'in "Orda Bir Köy Var Uzakta" şirinde adı geçen ve doğduğu köy olan ve sit alanı olarak ilan edilmiş Apcağa Köyüne geliyoruz. Muhteşem manzaralı ve tarihi konaklardan oluşan bu iki mekândaki gezimizin ardından Kent merkezine dönüp, Lökhane Zincirli Kaya, tarihi taş dibi Camii, Mani Yolu, Seytali Parkı, medrese, değirmen ve kiliseden müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesi ile devam eden gezimizde Eğin'i adım adım geziyoruz. Serbest zamanımızda yöresel ürünlerden alışveriş yaparken "Fırat nehri manzaralı çay bahçelerinde Bebik Kahvelerimizi" yudumlayarak turumuzu noktalayıp akşam Elazığ'dan saat 20.30 Pegasus uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki ulaşımlar, oda kahvaltı 2 gece Kars, 1 gece yarım pansiyon Kemaliye konaklama, rehberlik, seyahat sigortası, ören yeri giriş ücretleri dahildir 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulasim, (Uçak ve Tren )

Kars'ta 2 gece akşam yemeği,

öğlen yemekleri ve belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir

Buluşma Yeri ve Saati

14 Şubat Saat 06:30 Sabiha Gökçen Havalimanı, Saat 07:55 te Kars'a uçuş (Pegasus)

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI