Sakin Şehir Şavşat ve Sıradışı Karadeniz

Artvin / Borçka / Şavşat / Kars

1650.25 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Türkiye'nin sakin şehir ünvanlı 11 şehrinden biri olan Şavşat ile birlikte Doğu Karadeniz'in en bakir ve sıradışı gizli noktalarını hep birlikte keşfedeceğiz. Turizme henüz açılmamış Papart ormanlarından Düşler vadisi Macahel ve muhteşem iki dağ Kaçkar ve Karçal dağlarını gün boyu görebileceğiniz Heba yaylası.

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

9 Temmuz pazar 
İstanbul'dan Hopa (Batum) a uçuş Öğlen saatlerinde Borçka Karagöl'e ulaşıp göl kenarında fotoğraf amaçlı kısa bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Buradan ayrılıp akşam konaklama yapacağımız Heba yaylasına ve yaylaevine ulaşıyoruz. Bu kez Karagöl ayaklarımızın altında kalacak ve turun daha ilk gününden Karadeniz 'in en doğal halini yaşamaya baslayacaksiniz.

10 temmuz pazartesi 
Sabah yöresel ürünlerden oluşan kahvaltı sonrası Heba yaylasındaki yürüyüşlerimize devam edeceğiz. Bu yürüyüş sırasında bölgenin en güzel iki dağı manzaramızı oluşturacak . Biri Kaçkar dağları diğeri Karçal dağı. Aksam yine yaylaevindeyiz.

11 temmuz salı 
Sabah kahvaltı sonrası Heba yaylasından, düşler vadisi Macahel e doğruyola çıkacağız. Aksam konaklama da yapacağımız Maral köyündeki Maral selalesi Buradaki halk tarafından yeryüzü cenneti olarak adlandırılmakta. 60 metreden dökülen un öğüten anlamındaki Maral şelalesinde uzun bir fotoğraf molası vereceğiz. 

12 temmuz çarşamba 
Sabah kahvaltı sonrası sakin şehir ünvanlı Şavşat'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde henüz turizme açılmamış gizli bir cennet Papart ormanları var. Öğleden sonra maden köyü ve çevresindeki güzellikleri fotoğrafliyoruz. Aksam konaklama Şavşat.

13 temmuz perşembe 
Şabah kahvaltı sonrası Borçka Karagöl ardından Şavşat Karagölu de fotoğraflama imkanımız olacak. Konaklama Şavşat 

14 temmuz cuma
Sabah kahvaltı sonrası Şavşat'tan Kars 'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz . Yol üzerinde bir çok sürpriz fotograf noktası olacak. Bunlardan biri Çıldır gölü. Aksam konaklama Kars

15 temmuz cumartesi
Sabah kahvaltı sonrası Sarıkamış milli parkına hareket ediyoruz. Burada yürüyüşler yapıp Öğleden sonraki uçaklar ile turumuzu noktaliyoruz...

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

6 gece 7 gün, bölgedeki tüm ulaşımlar, sabah öğle akşam yemekleri , rehberlik, ören yeri giriş ücretleri, seyahat sigortası dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulaşım, Belirtilenlerin dışındaki harcamalar,

Buluşma Yeri ve Saati

Gidiş için  THY 06:25 İstanbul (IST) - Hopa (Batum) ve dönüş  Kars'dan 15.30 'da Thy istanbul atatürk veya Anadolujet 15.45  Kars - Sabiha gökçen

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI