Sakin Şehir Şavşat ve Sıradışı Karadeniz

Artvin / Borçka / Şavşat / Kars

1955 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Türkiye'nin sakin şehir ünvanlı 14 şehrinden biri olan Şavşat ile birlikte Doğu Karadeniz'in en bakir ve sıradışı gizli noktalarını hep birlikte keşfedeceğiz. Turizme henüz açılmamış Papart ormanlarından Düşler vadisi Macahel ve muhteşem iki dağ Kaçkar ve Karçal dağlarını gün boyu görebileceğiniz Heba yaylası.

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

24 Ağustos Kars Ani, Çıldır gölü, Şavşat
Öğlen saatlerinde Kars'ta rehber ve kaptanımız ile buluşma. (Pegasus 11.10 Kars uçuşu bu tur için en uygun uçaktır)

Gezimizin ilk noktası Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri olacak. Gezinin ardından çıldır gölünde fotoğraf molası sonrası sakin şehir Şavşat'ta ulaşıyoruz ve konaklama yapacağınız tesise yerleşiyoruz.
Konaklama: Şavşat Laşet

25 Ağustos Şavşat Tamara harabeleri, Suatan Şelalesi, Karagöl
Sabah kahvaltı sonrası Şavşat'ta pek bilinmeyen bir bölgede bulunan Gürcistan kraliçesinin yaptırdığı Tamara harabelerine ve Suatan şelalesine bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Günü Karagöl de tamamlayıp, tesisimize dönüyoruz.
Konaklama: Şavşat Laşet

26 Ağustos Papart Ormanları, Macahel Maral şelalesi, Efeler köyü
Sabah kahvaltı sonrası Şavşat'tan düşler vadisi Macahel'e hareket edeceğiz. Yayla yollarından geçiş güzergahında Karadeniz'in en bakir noktalarında fotoğraf molaları vereceğiz. Mısırlı köyü, Papart Ormanları sonrası Macahel'e ulaşacağız. Maral köyünde bulunan Maral şelalesinde uzun bir mola vereceğiz. Akşam konaklama Efeler köyü.
Konaklama : Bumbulay

27 Ağustos Macahel Efeler köyü, Heba yaylası
Sabah kahvaltı sonrası Düşler vadisi Macahel'de Efeler köyünde öğlen saat saatlerine kadar kısa bir doğa yürüyüşü yapıp Heba yaylasına gideceğiz. Macahel geçidinde aracımızdan inip, konaklama yapacağımız tesise kadar bir doğa yürüyüşü daha gerçekleştireceğiz. Şansımız iyi olursa harika bir günbatımı bizleri bekliyor.
Konaklama Heba yaylaevi

28 Ağustos Heba yaylası
Sabah yaylada kahvaltı sonrası Karadeniz'in en yüksek iki zirvesini görme fırsatı yakalayağız. Kaçkar ve Karçal zirvesini göreceğimiz tam gün sürecek bir doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Görsel açıdan çok zengin yaylalar bizleri bekliyor.
Konaklama Heba yaylaevi

29 Ağustos Heba yaylası, Karagöl
Sabah yaylada kahvaltı sonrası tesisimizden ayrılıp dönüş yolculuğuna geçeceğiz. Borçka Karagöl'ü önce kuşbakışı, sonra göl çevresinde fotograflama imkanımız olacak. Turunuzun bitiş noktası olan Hopa 'ya öğleden sonra 16.00 gibi ulaşıyoruz. 17.00 de Hopa terminalinden Batum dan Kalkan uçak ile veya Trabzon'a geçerek 20.00 den sonraki uçaklar ile dönüşünüzü gerçekleştirebilirsiniz.

Tur fiyatı 1950 TL (single farkı 450 TL)

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

5 gece yarım pansiyon konaklama, bölgedeki ulaşımlar, rehberlik, ören yeri giriş ücretleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Belirtilenlerin dışındaki harcamalar, Ana ulaşım hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Gidiş için Pegasus ile Kars ve dönüş Thy ile Dopa'dan (Batum) 

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI