Nemrut'tan Sakin Şehir Halfeti'ye

Kahta / Adıyaman / Harran / Şanlıurfa / Gaziantep

850 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1. Gün İstanbul’dan Hareket, Kahta, Karakuş Tepesi, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı
Sabah 06:30’da Anadolöu Jet TK 2962 sefer sayılı İstanbul - Adıyaman uçağı ile Adıyaman’a hareket ediyor ve havalimanında rehberlerimizle buluşup aracımızla Adıyaman’a geçiyoruz. MÖ. I. yüzyılda Kommagene Krallığının beş büyük kentinden birisi bugün Pirin olarak bilinen antik Perre kentini ve kaya mezarlarını gezdikten sonra Kahta’ya geçip Atatürk Baraj Gölü manzaralı restoranda öğle yemeği aldıktan sonra Tanrılar Dağı Nemrut’a doğru yola koyuluyoruz. Zirveye giderken ilk durağımız, Kommagene Krallığı kadınlarına ait mezarların bulunduğu tümülüs olan Karakuş Tepesi. Bundan sonraki durağımız Kahta çayı üzerinde Romalılar tarafından yapılan ve 2000 yıldır ayakta olan Cendere Köprüsü. Bugün bile hizmet veren köprünün üzerinden geçerek tanrı heykellerinin bulunduğu 2150 metre rakımdaki zirveye çıkıyoruz. Son 600 metreye kadar araçla çıkılan zirvenin geri kalan yolunu yürüyerek tamamlıyoruz. Doğu terasındaki devasa heykelleri gördükten sonra Kuzey Terasından yürüyerek Batı Terasına gidiyoruz. Batı Terasındaki gün batımından sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama: Adıyaman


2. Gün Atatürk Barajı, Göbeklitepe,Harran, Şanlıurfa, Halilürrahman Cami, Balıklı Göl, Sıra Gecesi
Sabah kahvaltı sonrası Atatürk Barajı’na gidiyoruz. Dünyanın 6. büyük projesi olan GAP’ın en önemli barajını gördükten sonra 11.500 yıl öncesine ait olduğu düşünülen ve bilinen tarihin yeniden yorumlanmasına sebep olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe’ye gidiyoruz. Hayli ilginizi çekecek bu ören yeri gezisinin ardından, dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu Harran’a geçiyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk esnasında uçsuz bucaksız Harran ovasının bereketini ve güzelliğini rehberimizin anlatımları ile daha iyi anlayacaksınız. Kübik evlerde otantik yaşantının sürdüğü Harran’ı gezip Şanlıurfa’ya dönüyor; öğlen yemeği için nefis yöresel Kebaplardan oluşan menü ile karnımızı doyurduktan sonra şehir merkezinde ŞURKAV tarafından restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi’ni, Balıklıgöl’ü, ve çevresindeki Halil’ür-Rahman, Hasan Paşa ve Rızvaniye camilerini dolaşıyoruz. Urfa çarşısında alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor. (ekstra)
Konaklama: Şanlıurfa

3. Gün Halfeti, Rumkale, Tekne Gezisi, Gaziantep Zeugma Müzesi Bey Mahallesi, Bakırcılar Çarşısı.
Sabah otelimizden ayrılıp. Urfa’nın doğa harikası şirin ilçesi Halfeti’ye gidiyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı suları altında kalan ve Türkiye’nin 9 sakin şehrinden biri olan ilçede Fırat nehri boyunca yapacağımız 1 saatlik tekne turunda Rum kaleyi ve su altında kalan Savaşan köyünü göreceğiz. Buradan Gaziantep’e geçiyoruz. Dünyanın 2. Büyük müzesi olan ve Zeugma antik kenti kazılarında bulunan mozaiklerin sergilendiği Zeugma müzesini geziyoruz. Türkiye’nin en iyi et lokantalarından olan meşhur Halil Usta’da alacağımız öğlen yemeği sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Bey Mahallesini ve buradaki en eski Ermeni Konağını geziyoruz. Ardından Cam sanatları Müzesi, Bakırcılar ve Sedefçiler çarşısı, Tahmis kahvesi Tütün Han gibi güzellikleri barındıran eski kent kısmını geziyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Gaziantep Havaalanına transferle turumuzu bitiriyoruz. Dönüş 18:30 Pegasus Gaziantep – Sabiha Gökçen .. 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

2 gece konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, ara ulaşımlar, rehberlik Seyahat sigortası dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Gidiş Dönüş Uçak biletleri, Sıra gecesi, Müze ve ören yeri girişleri, belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde alınan ekstralar hariçtir

* Fiyatlar İki Kişilik Odada Kişibaşı İçin Geçerlidir. * Taksit , Bonus kartlara uygulanır. * Tek Kişi Konaklamalar İçin % 30 Fark Eklenmektedir. * 5-12 Yaş Arası Çocuklara, 2 Büyük Yanında Kalmak Koşuluyla % 30 İndirim Yapılır. * 0-4 Yaş Arası Çocuklar Otobüste Yer Almadıkları Sürece Ücretsizdir.

 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rezervasyonun kesinleşmesi için ödeme yapılması gerekmektedir. Gezi tarihine 15 gün kala iptal edilen rezervasyonlarda % 100, 15 - 8 gün kala % 50 geri ödeme yapılır, gezi tarihine 7 gün kala herhangi bir ödeme yapılmaz. Olumsuz hava koşulları ve diğer bazı etkenler nedeni ile rehberlerimiz gezi programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI