Nemrut'tan Kemaliye ve Munzur'a

Adıyaman / Erzincan / Kemaliye / Tunceli

1760 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Gerek Nemrut Dağı gerekse Kemaliye'ye yıllardır düzenli olarak turlar düzenlemekteyiz. Bu sıradışı turumuzda Nemrut dağında konaklama yaparak hem günbatımı hemde gündoğumu fotoğrafları çekme imkanımız olacak. Anadolu'daki cennet Kemaliye'ye gidip tekrar görmek isteyenler için ayrıca farklılık yapıp bu sene rota'ya Munzurların en güzel mevsimi olan Ters laleler açmışken ziyaret edeceğiz. 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.GÜN 1 MAYIS : NEMRUT DAĞI GÜNBATIMI
Öğlen uçakları (Thy 10.55) ile Adıyaman'a uçuş ve Kahta güzergahını izleyerek güneşin batışı ve Kommangene Krallığının izlerini sürmek için Nemrut dağına çıkıyoruz. Güneşin batışını izledikten sonra Nemrut dağı eteklerinde Karadut köyündeki otelimize yerleşip dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


2.GÜN : NEMRUT GÜNDOĞUMU, ARAPGİR, OCAK KÖYÜ, KEMALİYE TAŞ YOL, KARANLIK KANYON
Sabah 5.00 de otelimizden ayrılıp 45 dk lık yolculuk sonrası Nemrut Doğu terasında harika gündoğumu eşliğinde bugünkü gezimize erken başlıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek Fırat nehri manzaralı yolculuk sonrası Eğin'e ulaşıyoruz. Yolumuz üzeri Ocak köyünü ziyaret ediyoruz. Osmanlı döneminde gelip geçenlere yemek veren bir vakıf niteliğindeki bu köyü gezip, yapımı 130 yıl süren ve 28 tünelden oluşan taş yolundan geçerek Karanlık Kanyon'un içine doğru yolculuk yapıyoruz. Kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğimiz gezi sonrasında Kemaliye merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama: Kemaliye

3.GÜN KEMALİYE, ELAZIĞ
Sabah kahvaltı sonrası Kemaliye deki gezimize devam ediyoruz. Lokhane, Mani yolu gezisi sonrası Karanlık kanyon bot turu sonrası Tunceli'ye hareket ediyoruz akşam Tunceli konaklama.


4.GÜN. MUNZUR DAĞLARI
Sabah kahvaltı sonrası Munzur dağlarının eteklerine doğru hareket. İlk olarak gezimizin asıl amacı olan ters lalelerin bulunduğu Ovacık ilçesine ulaşıp kısa doğa yürüyüşleri ile fotoğraf çekimlerimizi yapacağız. Akşam konaklama yapacağımız Munzur deresinin kenarındaki tesise ulaşıyoruz.

5.GÜN 5 MAYIS MUNZUR GÖZELERİ, ELAZIĞ, HARPUT
Sabah kahvaltı sonrası Ovacık'ın en popüler noktası olan Munzur gözelerine gideceğiz. Öğle saatlerine Elazığ'a doğru hareket edip, Elazığ'ın eskli yerleşimi olan Harput gezisi ile günümüzü tamamlayacağız.  Akşam yemeği sonrası gece 23.30 de havalimanına trasfer olup THY 6 mayıs 01.35 Uçağı ile istanbul havalimanı uçuşu ile turun sonu.


TUR FİYATI 1760 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm ulaşımlar, yarım pansiyon konaklama, rehberlik, seyahat sigortası dahildir. 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulaşım, belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir. 

Buluşma Yeri ve Saati

1 Mayıs Adıyaman Havalimanı 13.00-13.30

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI