MEKSİKA TURU ŞEKER BAYRAMI 30 MAYIS - 08 HAZIRAN 2019

Mexicali

7663.45 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

 

Single Odada 1 Kişi
$2.674
Double Odada 1 Kişi
$2.099
Triple Odada, 1 Kişi
$2.099
İlave 1 Bebek
$400
İlave 1 Çocuk
$2.049

 

 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1. İSTANBUL – PARİS – MEXICO CITY //  30 Mayıs 2019 Çarşamba

Gece saat 00.45’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından 04.15’da Air France Havayolları’na ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 07.00’de Paris’e varıyoruz. Uçak değiştirip saat 11.10’de AF 178 sefer sayılı uçak ile Mexico City’e hareket ediyoruz. Uçak yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16.05’de Mexico City Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen otobüslerimiz ile otelimize transfer. Konaklama Mexico City’deki otelimizde.

 

2. GÜN: MEXICO CITY // 31 Mayıs 2019 Perşembe

Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Calle Madero’dan geçip Bellas Artes Saray’ını görüyoruz.  Tur sonrası otelimize transfer.Dileyen misafirlerimiz extra olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler Konaklama otelimizde.

Mariachi Gecesi (yemekli) - 75 $ (Kişi başı)

3. GÜN: MEXICO CITY // 01 Haziran 2019 Çarşamba

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Teotihuacan Tapınaklar Turu:  85 $ (Kişi başı)

4. GÜN: MEXICO CITY – MERİDA // 02 Haziran  2019 Perşembe

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Merida’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından kısa bir Merida panoramik şehir turu yapıyoruz. Şehir turumuzda; Akıl alıcı Yucaton yarımadasının dar sokaklarını gezme fırsatı bulacağımız gezide ayrıca kolonyal dönemden kalma hoş binalar görebileceğiz. Bu bölgeye ayrıca ‘Beyaz Şehir’ denir. Sebebi ise etrafta görebileceğiniz Beyaz taşlanmış kireç tası yapılardır.  Merida, Yucatan yarımadasında Maya kültürünün merkezi konumundadır. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama otelimizde.

 

5. GÜN: MERİDA - CANCUN // 03 Hazian  2019 Cuma

Kahvaltı sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

 

6. GÜN: CANCUN // 04 Haziran  2019 Cumartesi

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Tulum & Xcaret Park turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Xcaret turu için devam edilecektir. Xcaret; Meksika’nın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinde kaybolup, bin yıl öncesi medeniyetlerin sihirinin etkisinde kalacaksınız. Mayaların zamanında oynanan oyunlar, su aktiviteleri, muhteşem gösterileri ile bu parkta zaman su gibi akıp gidecek. Turumuz sonrası otelinize transfer. Konaklama otelimizde.

Tulum &  Xcaret Park turu: 190 $ (Kişi başı)

7. GÜN: CANCUN // 05 Haziran  2019 Pazar

Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.  İsteyen misafirlemirz için extra olarak Chichen Itza turu için hareket ediyoruz. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir.. Tur sonrası Cancun’a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Cancun’da otelimizde.

Chichen Itza Turu: 85 $ (Kişi başı)

8. GÜN: CANCUN   - PARIS  // 06 Haziran  2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Sonrasunda havalimanına transfer olmak üzere buluşuyoruz. Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyor ve saat 19:30’te AF651  sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.

 

9. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 07 Haziran  2019 Salı

Yerel saat ile 12:10’da Paris Havalimanı’na varıyoruz. Uçağımızı değiştirdikten sonra saat 22:50’de AF1390  sefer sayılı uçakla İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

10. GÜN: İSTANBUL // 08 Haziran  2019 Çarşamba

08 Haziran 2019 Çarşamba günü yerel saat ile 03:15’de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Bir dahaki turumuzda görüşmek üzere. 

 

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Mexico City / Cancun - Paris-İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yerel Havayolları ile Mexico City-Merida arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Meksika’da 4* Otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Cancun’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Mexico City panoramik şehir turu
 • Merida panoramik şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizme

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Vize Ücreti ( 25 €uro )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar

Buluşma Yeri ve Saati

Uçuş Adı ISTANBUL - PARIS

Buluşma 30 Mayıs 2019 00:45

Kalkış 30 Mayıs 2019 04:15

Varış Tarihi 30 Mayıs 2019 07:00

Kalkış Havalimanı IST (İSTANBUL) 

Varış Havalimanı CDG (Paris) 

Havayolu Air France Havayolları

Uçuş Kodu AF 1391

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlık

Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.htm şeklindeki internet adresinden harçsız olarak alabilmektedirler.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Paris uçuşu yaklaşık 3.5 saat, Paris – Mexico City uçuşu ise yaklaşık 12 saat sürmektedir.

Cancun – Paris uçuşu yaklaşık 11 saat, Paris – İstanbul uçuşu ise yaklaşık olarak 3.5 saat sürmektedir.

Para Birimi

Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.

Saat Dilimi

Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI