MARAKEŞ (FAS) (3 GECE)

Marakeş

2312.14 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Dönem :Sonbahar-Kış Turlar 2019
Bölge:  Kuzey Afrika ve Ortadoğu
Tip: Kültür
Kategori: Yurt dışı Kısa
Liste Fiyatı: 599€
Tarih:06 Aralık - 09 Aralık   (4 Gün, 3 Gece)

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün : İstanbul – Marakeş// 06 Aralık 2019 Cuma 

İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 08:00’de buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 619 sefer sayılı uçağı saat 11.15’te  Marakeş’e hareket ediyoruz. Saat 14.30'da varışta Marakeş’i panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz.  İlk durağımız 75 metre yüksekliğinde minaresi ile dikkat çeken adını etrafındaki kütüphanelerden alan 1150 yılında tamamlanmış Kutubiye Camisi. Ardından  iki bölmeden oluşan 19 yysonrasında vezir Si Moussa ve oğlu Ba Ahmed tarafından yapılmış Bahai Sarayı’nı gezerek devam ediyoruz. Labirenti andıran dar sokakları ve caddeleri ile, her yana yayılmış, hayal edilebilen her şeyin satıldığı dükkanları ve tezgahları ile safran kokulu Medina’yı geziyoruz ve  Fas’ta özgün yapısıyla dikkat çeken, Unesco Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisi olan "Açık Hava Tiyatrosu"'da  Djemma El Fna Meydanı ile sona erecek. Dünya'nın farklı ülkelerinden turist gelmesine sebep olan meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen bu meydanı gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Opsiyonel olarak düzenleyeceği Chez Ali Show’unakatılabilirler. Chez Ali gece kulübüne yapacağımız tura katılıp aksam yemeğini orada alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran bu show’da müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunmaktadırlar. 
Opsiyonel Chez Ali Show ve Akşam Yemeği: 70 €

2.Gün : Marakeş //  07 Aralık 2019 Cumartesi   

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Şehri dilediğiniz gibi keşfedebilir veya rehberinizin Opsiyonel olarak düzenleyeceği Essaouira şehir turuna katılabilirler. Turumuzda Cichaoua üzerinden Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira'ya gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar bu şehirde yaşamışlardır. Turumuzun bitiminde Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Marakeş’teki otelimizde.

Opsiyonel Essaouira şehir turu: 65 €

3.Gün : Marakeş //  08 Aralık 2019 Pazar

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Opsiyonel düzenleyeceği Atlas Dağları & Majorelle Bahçeleri & Berberi Müzesi turuna katılabilirler. Atlas Dağları turu; 4x4 jeepler  ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Tur sonrası Jacques Majorelle tarafından gezdiği ülkelerden getirdiği bitkileri birleştirerek kurulduğu, çölün ortasında cennet olarak bilinen 12 dönümlük Majorelle Botanik Bahçelerine hareket ediyoruz. Binlerce egzotik çiçekler eşliğinde kendimizi masal bahçelerinde hissedeceğimiz bu bahçe  içerisinde bulunan Berberi müzesini de gezeceğiz. Yves Saint Laurent ve Pierre Bergé'nin kişisel  koleksiyonunu sergileyen müzede Fas Berberi kültürü hakkında büyüleyici gerçekleri öğreneceğiz. Turumuzun ardından Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 Opsiyonel Atlas Dağları Turu & Majorelle Botanik Bahçeleri&Berberi Müzesi: 75-€

4.Gün : Marakeş  – İstanbul //  09 Aralık 2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından Marakeş Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 15.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız saat 22.30’da olacaktır. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 

****** Opsiyonel turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Atlas Dağları Turu & Majorelle Botanik Bahçeleri & Berberi Müzesi   75,00  € 

Essaouira - Yemeksiz    65,00  € 

140 € Yerine 125 €

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

  • Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul -  Marakeş – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Havalimanı vergileri
  • Belirtilen otellerde 3 gece konaklamalar
  • Sabah kahvaltıları
  • Oteller alınacak 3 akşam yemeği
  • Marakeş’te panoramik şehir turu
  • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
  • Turlarda Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Yurtdışı çıkış fonu
Ekstra turlar,
Seyahat Sigortası
Kişisel harcamalar

Buluşma Yeri ve Saati

Uçuş Adı İSTANBUL-MARAKEŞ

Buluşma 06 Aralık 2019 08:00

Kalkış 06 Aralık 2019 11:15

Varış Tarihi 06 Aralık 2019 14:30

Kalkış Havalimanı IST (İSTANBUL) 

Varış Havalimanı RAK (Marrakech) 

Havayolu TÜRK HAVAYOLLARI

Uçuş Kodu TK 619

Uçuş Adı MARAKEŞ - İSTANBUL

Buluşma 09 Aralık 2019 12:30

Kalkış 09 Aralık 2019 15:25

Varış Tarihi 09 Aralık 2019 22:30

Kalkış Havalimanı RAK (Marrakech) 

Varış Havalimanı IST (İSTANBUL) 

Havayolu TÜRK HAVAYOLLARI

Uçuş Kodu TK 620

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI