KURBAN BAYRAMI PANAMA - KOLOMBIYA - EKVATOR - PERU 11 AĞUSTOS-22 AĞUSTOS 2019

Alegria

14600.35 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Otel
Panama City Best Western Plus Zen 4* vb.
Bogota De La Opera Hotel 4* vb.
Quito – Quito Hotel 4* vb.
Lima – La Hacienda Hotel 4* vb.
Cusco – Sonesta Hotel Cusco vb.

 

 
Single Odada 1 Kişi
$4.749
Double Odada 1 Kişi
$3.999
Triple Odada, 1 Kişi
$3.999
İlave 1 Bebek
$550
İlave 1 Çocuk
$3.949

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

 

1. Gün:  İSTANBUL – PARİS – PANAMA CITY // 11 Ağustos 2019 Pazar

Turumuz saat 01:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 04:15’te Air France’a ait AF 1391 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğun ardından yerel saat ile 07:00’de Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 13:40’da AF 474 sefer sayılı uçak ile Panama City’e uçuyoruz. Yerel saat ile 17:35’de varış. Pasaport işlemlerinin ardından alanda bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Tüm gün dinleniyoruz. Geceleme Panama City’deki otelimizde.

 

2. Gün: PANAMA // 12 Ağustos 2019 Pazartesi

Kahvaltımızın ardından şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz.  UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz.  Geceleme otelimizde.

 

3. Gün: PANAMA // 13 Ağustos  2019 Salı

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası” turumuza katılabilirler. Panama Kanalı’nda büyük yolcu ve yük gemilerinin geçişine tanıklık edeceğiz. Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus'u birbirine bağlayan kanaldan yılda yaklaşık 14.000 gemi geçmektedir. Sonrasında Gatun Gölü üzerinde keyifli bir tekne turuna çıkacağız. Göl üzerinde bulunan adacıkları görecek Maymun adasında maymunları besleme şansına sahip olacağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra şehre dönüyoruz ve alış veriş cenneti Panama’da serbest zamanımız olacak. Geceleme otelimizde.

Öğle yemekli Panama Kanalı ve Maymun adası Turu: 160 $  (Kişi başı)

 

4. Gün: PANAMA – BOGOTA  // 14 Ağustos 2019 Çarşamba

Erken kahvaltımızın ardından Panama havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından öğle saatlerinde Bogota’ya varıyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bogota şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. . İlk durağımız şehri panoramik olarak göreceğimiz Monserrate Tepesi olacak. Teleferik ile bu tepeye çıkacak bu büyük şehrin manzarasını izleyeceğiz. Ardından Tarihi şehir merkezini gezmeye başlıyoruz.  Kolonyal dönemden kalma eski şehir merkezinde Bolivar Meydanı, Başkan’ın Evi, Ulusal Bina, Adalet Sarayı gibi yerleri göreceğiz. Ardından dünyanın en büyük ve en değerli eserlerin bulunduğu Altın Müzesi’ni gezeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: BOGOTA  // 15 Ağustos 2019 Perşembe

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Tuz Katedrali (Zipaquria)” turumuza katılabilirler. Dünya’da sadece 2 tane bulunan Tuz Katedrali’ni ziyaret etmek için Zipaquira’ya gidiyoruz. Eski tuz madenin içine inşa edilen ve tamamız tuzdan meydana gelen bu katedrali keşfetmek için madenin içerisine giriyoruz. Ayrıca madenin etrafından bulunan tuz madenlerini ve tuz işleme atölyelerini de ziyaret edeceğiz.  Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

Tuz Katedrali (Zipaquria) Turu: 95 $  (Kişi başı)

 

6. Gün: BOGOTA  – QUITO // 16 Ağustos 2019 Cuma

Kahvaltımızın ardından Quito uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık uçuşun ardından Quito’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda eski şehir merkezine gidecek ve kolonyal bir mimariye sahip eski şehrin sokaklarını, XVII. Yüzyılda inşa edilen Hükümet Sarayı, Amerika kıtasının çevresindeki en büyük neo-Gotik bazilika olan Ulusal Yemin Bazilikası, Madrid'deki Escorial sarayının tam bir kopyası olduğu için "Andes 'Escorial" da denen San Francisco Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

7. Gün: QUITO – LİMA // 17 Ağustos 2019 Cumartesi

Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan “Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası” turumuza katılabilirler. Tur bitimi Lima uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Lima’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lima otelimizde.

Botanik Bahçesi ve Dünyanın Ortası Turu: 80 $  (Kişi başı)

 

8. Gün: LİMA – CUZCO // 18 Ağustos 2019 Pazar

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolu ile Cuzco’ya hareket ediyoruz. Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağı, İnka döneminden kalma bir dini kompleks olan Kenko Tapınağı, İnka askeri kale olan Puca Pucara, içerisinde su kanalları bulunan ve İnka’ların banyosu olarak da bilinen Tambomachay ve Cuzco’yu düşmanlardan korumak için inşa edilen Sacsayhuaman hisarı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

 

9. Gün: CUZCO – MACHU PİCCHU - CUZCO // 19 Ağustos 2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollanta Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dahice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollanta’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.

 

10. Gün: CUZCO – LİMA – PARİS // 20 Ağustos 2019 Salı

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer oluyoruz ve yerel havayolu ile Lima’ya uçuyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Lima’ya varıyoruz. Varışın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Lima Tarihî Merkezi gezisi ile güne başlıyoruz. 16. yüzyıldan kalma ve büyüleyici bir neoklasik tarzda inşa edilmiş olan Katedral, birçok tarihi olaya ev sahipliği yapmış olan ve bugün Lima’nın kalbi olarak anılan Plaza Mayor, kolonyal dönem mimarisinin sadece Peru’da değil tüm Latin Amerika’da bulunan en önemli örneklerinden San Francisco Manastırı göreceğimiz yerler arasında. Bununla beraber Peru başkanlık makamı olan Başkanlık binası ve Belediye binası da bölgede göreceklerimizden bazıları. Tur bitimi havalimanına transfer oluyoruz. Air France’a  ait AF 483 sefer sayılı uçak ile saat 18:10’da Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

11. GÜN: PARİS – İSTANBUL // 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Yerel saat ile 13:35’te Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 22:50’de AF 1390 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a uçuyoruz.

 

12. GÜN: İSTANBUL // 22 Ağustos 2019 Perşembe

Yerel saat ile 03:15’te İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle. ***** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Air France  Havayolları  ile İstanbul - Paris – Panama City gidiş // Lima –Paris – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • Panama Cİty – Bogota/Bogota- Quito/Quito-Lima / Lima-Cuzco-Lima ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Panama’da 3 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama.
 • Bogota’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Quito’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Lima’da 1 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Cuzco’da 2 gece, 4* otelde oda – kahvaltı konaklama
 • Panama City, Bogota, Quito, Lima ve Cuzco panoramik şehir turları
 • Macchu Pichu turu
 • Programda belirtilen şehirlerarası transferler
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

 • Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar,
 • Seyahat Sigortası
 • Kişisel harcamalar
 • Ek bagaj ücretleri

Buluşma Yeri ve Saati

Uçuş Adı ISTANBUL - PARIS

Buluşma 30 Mayıs 2019 01:00

Kalkış 30 Mayıs 2019 04:15

Varış Tarihi 30 Mayıs 2019 07:00

Kalkış Havalimanı IST (İSTANBUL) 

Varış Havalimanı CDG (Paris) 

Havayolu AIR FRANCE HAVA YOLLARI

Uçuş Kodu AF 1391

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

           

             Sağlık

Panama, Kolombiya, Ekvator ve Peru’da girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

      

      Vize Bilgileri

Panama, Kolombiya, Ekvator ve Peru’da Türk vatandaşlarına (Türk Pasaportu taşıyan) vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.

     

      Uçuş Süreleri

İstanbul – Paris arası uçuş  3 saat 45 dakikadır.  

Paris – Panama  City arası 10 saat 55 dakikadır.

Lima  - Paris arası 12 saat 25 dakikadır.

  Paris – İstanbul arası 3 saat  25 dakikadır.

            

          Para Birimi

Panama kağıt paranın basılmadığı dünyadaki bir kaç ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kolombiya’da ise Kolombiya’a Peso’su kullanılmakta olup, yanınıza USD almanızı önerilir.

Ekvator’un kendi para birimi bulunmamaktadır. USD kullanılmaktadır. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Kolombiya para birimi Colombian Peso (COP):   1 USD = 2.960 COP / 1 Euro= 3520 COP

Peru’nun  para birimi Nuevo Sol ( PEN)  1 USD=  3,26 PEN   / 1 Euro=3,88 PEN

ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kosta Rika'nın para birimi Colon'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

       Saat Dilimi

Peru, Panama ve Kolombiya ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Panama ve Kolombiya’da saat 04:00’dır. Ekvador ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Ekvador’da 05.00'tir.

   

     Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Fakat     konuşma ücretleri Küba’da oldukça yüksektir (1 dakika=8 TL)

Kıyafet ve Gerekli             Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Ekvador’da  ve Bogoto’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Peru’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır. Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz.

          

                   Elektrik

Bogota ve Panama’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/havana-cuba sitesinden görülebilir. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

                  

                  Alışveriş

Panama giyim konusunda tam bir alış veriş cennetidir. Ekvador'da, ve Kolombiya’da ülkeye özgü kahve alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Lima  şehir merkezindeki  Miroflores alışveriş açısından şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz. Bogota’da satılan en dikkat çekici ürünler değerli taşlardır. Altın ve diğer madenlerden inanılmaz eserler bulabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI