Küba Turu

Havana / Santa Clara / Cienfuegos / Pinar del Rio

9455.07 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.GÜN/10 ARALIK 2017  ISTANBUL – HAVANA - VARADERO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşu ile 02:10’da Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08:00’da Havana’ya varışımıza istinaden havaalanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik yolculuğumuz sonunda Küba’nın en iyi sahili Varadero’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz her şey dahil konaklama yapacağımız otelimizde.

 

2. GÜN / 11 ARALIK 2017 VARADERO

Kahvaltının ardından tüm gün boyunca deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gecelememiz Varadero’daki otelimizde.

 

3. GÜN / 12 ARALIK 2017 VARADERO – SANTA CLARA - TRINIDAD

Sabah kahvaltımızın ardından Trinidad’a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara’yı geziyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Trinidad’daki otelimize olan yolculuğumuza devam ediyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde Trinidad’daki otelimizde.

.

4. GÜN / 13 ARALIK 2017 TRINIDAD – CIENFUEGOS -  HAVANA
Sabah otelimizden ayrılıyor  ve Havana’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.  Öncelikle 260 yaşında, 44 metre uzunluğunda ve köle döneminde haberleşme aracı ve ibadete çağrı olarak kullanılan Manaca-Iznaga kulesini ziyaret edeceğiz. Şeker kamışı tarlalarının sahiplerine ait Senyorial Evi, antika “Trapiche” ve köle barakalarının harabelerini görebileceğiz. Trinidad’ın kolonyal bölgelerini gezecek, UNESCO tarafından koruma altına alınmış ve Kübalıların gurur duyduğu kenti yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Trinidad’ın taş sokaklarında yürürken geçmişe yolculuk yapmış gibi olacaksınız. Kocaman pencereleri olan yüksek tavanlı evleri göreceğiniz turda, evlerdeki sallanan koltukları, değerli ahşap mobilyaları ve misafirperver halkı göreceksiniz. Tur sırasında Palacio Cantero (Kantero Sarayı), Şehir Müzesi ve katedrali ziyaret edeceğiz. Canlı müzik eşliğinde Trinidad’a ait canchancharadan tadacak, sonra da alışveriş için Alfarero evine gidecek sevdikleriniz için hediyelik eşya alabileceksiniz. Cienfuegos gezisi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, JoseMarti Parkı, Prado Promenade ve Malecon Bulvarı’nı göreceğiz. Öğle yemeğimizi Cienfuegos’ta yerel bir restoranda alıyoruz. Şehir turumuzun ardından yaklaşık 4 saat mesafedeki Havana’ya transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Konaklama otelimizde.

 

5. GÜN / 14 ARALIK 2017 HAVANA

Kahvaltının ardından eski Amerikan arabaları ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramarve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra Küba’nın simgelerinden olan “CocoTaxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Tropicana Show: 115 EUR / Kişi Başı (Extra)

 

 

6. GÜN / 15 ARALIK 2017 PİNAR DEL RİO – VINALES VADİSİ    

Kahvaltının ardından Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu için otelden ayrılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Havana’daki otelimizde.  

 

7. GÜN / 16 ARALIK 2017 HAVANA 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün boyunca Havana’nın neşeli ve renkli sokaklarında gezinebilir, Havana’yı keyfinizce tanıyabilirsiniz. Akşam yemeğimiz ve gecelememiz Havana’daki otelimizde.

 

Ekstra: Cafe Taberna Show (Bueno Vista Müzik Grubu Eşliğinde: 50 € (Kişi başı)
 

8.9 GÜN / 17-18 ARALIK 2017 HAVANA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında uçuş saatimize istinaden havaalanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 183 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:00’da İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 18 Aralık günü sabah 10:15’de İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonu. 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

THY Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana/ Havana –İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Havana’da 5* Otelde 4 gece Y.P konaklama
Varadero’da 5* Otelde 2 gece her şey dahil konaklama
Trinidad’da 4* Otelde 1 gece herşey dahil konaklama
Havana’daki 4 akşam yemeği (otelde),
5 Adet öğle yemeği
Havana, Cienfuegos, Trinidad, Santa Clara şehir turları
Programda belirtilen şehirlerarası transferler
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Vize Ücreti ( 50 € )

Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )
Kişisel harcamalar
Ek bagaj ücretleri

 

Ekstra Turlar

 

Café Taberna’da 1950’s Gecesi

 

Compay Segundo ile birlikte çalmış ,Bueno Vista Social Club’un yaşayan üyelerinin canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Plaza de Vieja’da ki otantik restorantımızda, ıstakoz menulu keyifli bir akşam sizleri bekliyor.. Tabi ki Salsa ritimleri eşliğinde dans edeceğiniz kesinlikle unutamayacağınız bu geceyi kaçırmayın...

 

Gezi ücreti : 50 Euro /     

 

Tropicana Show

 

Karayiplerin dünyaca meşhur Cabaret Show'u na gidiyoruz. Devrim öncesinde ünlü mafya babalarının özel masalarının bulunduğu gösteride 200 kişilik kalabalık bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak, Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar..

 

Gezi Ücreti :115 Euro / Türkçe rehberlik +Yerel İçecek+ transferler dahildir.

Buluşma Yeri ve Saati

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 23:30’da buluşuyoruz

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SIKCA SORULAN SORULAR

- Sağlık

Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

- Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Küba vizesi için; gezi bitiş tarihinden itibaren altı ay geçerli olan pasaportunuzun fotoğraflı sayfasının fotokopisi yeterli olacaktır.

- Gezi Zamanlaması

Küba yıl boyunca tropik bir iklime sahiptir. Buna karşın yağışın az olduğu Aralık’tan Mayıs ortalarına kadar geçen dönemde sıcaklık ve nem oranı diğer aylara oranla daha düşüktür (25 – 27°C arası). Mayıs – Haziran ayları ve Ekim – Kasım ayları fırtına döneminin öncesi ve sonrası olarak yağışlı olabilecek, nem oranının ve sıcaklığın yükseldiği aylardır. Temmuz – Eylül ayları ülkede fırtına dönemidir. Yağışa bağlı olarak nem oranı yükselir. Sıcaklık 35°C civarındadır.

- Uçuş Süreleri

İstanbul - Havana: 13 saat 45 dakika, Havana - İstanbul: 16 saat 20 dak.

- Para Birimi

Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

- Saat Dilimi

Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

- Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

- Yemek Kültürü

Küba’da tavuk, deniz mahsülleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

- Elektrik

Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

- Alışveriş

Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI