Kemaliye, Karanlık Kanyon, Harput 23 Nisan Özel

Elâzığ / Kemaliye

575 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün / 21 Nisan 2018 Cumartesi İstanbul - Sivas - Divriği
Sabiha Gökçen İç Hatlar Gidiş Terminalinden Pegasus'un 06:50 uçağı ile Sivas’a uçuyoruz. Alanda rehberimizle buluşup, aracımıza binerek güneşin ilk ışıklarıyla Divriği'ye doğru yola çıkıyoruz. İlçeye vardığımızda yerel rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Selçuklu mimarisinin eşsiz bir örneği olan taş işleme sanatının tüm güzelliklerini size sunan Divriği ulu cami ve külliyesi. Detaylarını öğrendiğinizde hayran kalmamak mümkün değil. Yöresel öğle yemeyi sonrası restorasyonu yeni yeni tamamlanan konakları ve Divriği ilçesini geziyoruz. Divriği'den ayrılıp, Eğin’ken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen İlçe merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. 

2.Gün 22 Nisan 2018 Pazar / Taş Yol – Karanlık Kanyon 
Bu sabah kahvaltılarımızı yöresel tatlar eşliğinde aldıktan sonra 
Güne Fırat Nehrinde yapacağımız bot turu ile başlıyoruz. Bot turu ardından Yapımı 130 yıl süren taş yolundan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi yöresel soframızda aldıktan sonra
Kemaliye Kent merkezindeki, Lökhane Zincirli Kaya, tarihi taş dibi Camii, Mani Yolu, Seytali Parkı, medrese, değirmen ve kiliseden müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesi ile devam eden gezimizle Eğin’i adım adım geziyoruz.. Serbest zamanımızda yöresel ürünlerden alışveriş yaptıktan sonra dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama yine otelimizde

3.Gün / 23 Nisan 2018. Pazartesi / Kemaliye, Apcağa Köyü, Ocak Köyü, Harput ve İstanbul’a dönüş
Bu sabah kahvaltılarımızı yine yöresel tatlar eşliğinde aldıktan sonra ayrılıp Elazığ'a doğru dönüş yolculuğuna başlıyoruz. 
Seyri doyumsuz coğrafyada harika yol manzaraları eşliğinde Fırat kıyısından kıvrıla kıvrıla devam edecek olan yolculuğumuzun ilk durağı Kemaliye Vadisi’ni seyredildiği en güzel nokta olan Kırkgöz mesire yeri. Burada fotoğraflarımızı çekip, Tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmiş Sırakonaklar köyünden orman içi ve manzaralı bir patikadan yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yürüyüş sonrası Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şirinde adı geçen ve doğduğu köy olan sit ilan edilmiş Apcağa Köyüne geliyoruz. Muhteşem manzaralı ve tarihi konaklardan oluşan bu iki mekandaki gezimizin ardından, yolumuz üzeri Kültür Bakanlığına bağlı bölgenin ilk ve tek, müzesi olan Ocak köyüne uğruyoruz. Cami ve Cem Evi’nin yayana olduğu köyde Müze, Konferans salonu, Kütüphane ve köy gezisinin ardından Öğle yemeğimiz Dutluca köyünde Munzur dağlarına karşı olacak. Buradaki keçi dondurmasının tadına bakmadan olmaz. Yemeğin ardından Tarihi Harput şehrine gidiyoruz. Burada eski konakları, Arap Baba türbesini,Selçuklu eserlerin ve Süt kale olarak bilinen Harput Kalesini gördükten sonra Elazığ şehir merkezinde yapacağımız şehir turu sonrası akşam yemeği alıyoruz.(Ekstra) Yemek sonrası Elazığ Havaalanı’nda Pegasus 21.30 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na dönüyor ve başka gezilerde görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz. 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

2 gece konaklama, 2 sabah kahvaltısı, 2 akşam yemeği, ulaşımlar, Müze girişleri, çevre gezileri, Rehberlik ücreti dâhildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Uçakla ile gidiş – dönüş biletleri, Bot turu, Belirtilenlerin dışındaki yemekler, Öğle yemekleri, otellerde alınan ekstralar hariçtir.

Uçak saatleri havayolunun yaz tarifelerine geçmesii ile farklı olabilir. yur programı değişmeksizin en uygun uçuşlar seçilecektir. 

 

Buluşma Yeri ve Saati

Rezervasyon sırasında lütfen bilgi alınız. dilerseniz biletleri acentemizden temin edebilirsiniz. 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

YEMEKLER:
• Öğlen ve akşam yemekleri genelde yöreseldir. Öğle Yemekleri için Rehberimiz grubun bilgisi dâhilinde Mönü ve fiyatı söyleyerek gidilecek mekanlarda önceden rezervasyon yapmaktadır.
• Otellerde alacağımız yemekler kahvaltılar açık büfe olup akşam yemekleri set mönüdür.
• Hassas bir mideye sahipseniz yemeklerde yediklerinize daha dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ilaç varsa yanınızda bulundurunuz.
• Açık su ve yiyeceklerden uzak durunuz.

YANINIZDA BULUNMASI GEREKENLER:
• Rahat bir yürüyüş ayakkabısı 
• Yağmurluk, Polar, Yürüyüş esnasında sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız Küçük sırt çantası
• Güneş gözlüğü
• Şapka
• Fotoğraf Makinesi

HAVA DURUMU
Hava sıcaklığı bakımından bölgeye yapılacak gezi için Mayıs ayı ideal bir zamandır.

Ortalama sıcaklık: 18 (°C)
En yüksek sıcaklık: 22 (°C)
En düşük sıcaklık: 11 (°C)

Bu veriler Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünün web sayfasından alınmış 1975 – 2008 yılları arasındaki değerlerdir.

Önemli: Rezervasyon esnasında sizden istemiş olduğumuz İsim – Soyisim ve diğer bilgiler Nüfus cüzdanınızdaki bilgilerle aynı olmalıdır, Eksik veya yanlış bilgilendirme durumunda uçak bileti ve sigorta poliçesinde yaşanacak sorunlardan katılımcı sorumludur.

 

Tur tarihlerinde konaklanacak bölgelerde ve otellerde yoğunluk nedeniyle acentamız aynı kategoride başka otellerde rezervasyon yapabilir.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI