Kafkas etekleri Mestia da yılbaşı

Kutais / Batum

1063.75 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Kafkasların en yüksek 10 zirvesinden 5 zirvenin sardığı Mestia kasabası düşler dünyasındaki gerçeğin ta kendisidir. Yaz aylarında yoğun yaptığımız bu turu ilkbahara özel olarak, her geçen gün modernleşen kenti Batum ile birlikte yapacağız.

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

30 Aralık Cumartesi : İstanbul'dan Hopa’ya uçuş, Svaneti-Mestia

İstanbul Atatürk Havalimanın'ndan sabah 07.00 ‘de Hopa’ya Uçuş ve Sarp sınır kapısından hareket ediyoruz.  Yol üzerinde Günışığı'nın en iyi olduğu sabah saatlerinde fotoğraf molaları veriyoruz. Kafkas eteklerindeki masal şehir Mestia kasabasına ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.  
 

31 Aralık Pazar :  Kafkas Eteklerinde Düşler dünyası Svaneti-Mestia’da yılbaşı

Mestia kasabasında en yenisi 500 yıllık olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Svan kulelerinin arasında kısa bir gezinti sonrası Hatsvali teleferik hattına varıp, tarifsiz güzellikte ormanlar içinden Mestia kasabasını çevreleyen karlı zirvelerin görülmesi, Ieli yolundan güzergahımız üstündeki ikinci teleferik hattı olan Zuruldi hattına varış, 1850 metre yükseltiden teleferikle Kafkas dağlarının muhteşem görüntüleri eşliğinde teleferikle 2350 metre irtifaya çıkış, 360 derece panorama veren Zuruldi manzara noktasından Kafkas dağlarının ve yükseltileri 5 bin civarında ve üstünde olan 5 zirvenin ve onlarca zirvenin, vadinin, buzulun, yaylanın görülmesi. Zuruldi de teleferik hattının kurulu olduğu noktadan fotoğraflarımızı çekip otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası  otelimizde herhangi bir yeni yıl balosu bulunmuyor şehir merkezinde yeni yılı hep birlikte turistler ve svan halkı ile karşılayacağız. 
Konaklama : Svaneti-Mestia

 

1 ocak Pazartesi: Chalaadi Buzulu'na yürüyüş (14 km)

Sabah kahvaltının ardından Mestia kasabasından Chalaadi Buzuluna dik tırmanış gerektirmeyen rahat bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Mevsim şartlarına göre sürekli dere kenarındaki orman içi patikalarda yürürken harika kar fotoğrafları yakalayacağız. Gün boyu aktivitede olacağımızdan öğle yemeği kumanya paketi şeklinde olacaktır. Akşam konaklama yine Mestia'da otelimizde. 

 

2 Ocak Salı: Mestia  (10 km)

Sabah kahvaltının ardından Mestia kasabasına kuşbakışı bakmak ve svan kulelerini ayaklarımızın altında almak için, tepelere doğru yavaş tempolu bir şekilde yürüyüş gerçekleştireceğiz. Gün boyu yine doğanın derinliklerinde olacağımızdan kumanya paketi yanımıza olacak. Öğleden sonra Mestia'dan ayrılıp Batum'a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Konaklama : Batum

 

3 Ocak Çarşamba : Batum-İstanbul

Sabah kahvaltının ardından öğle saatlerine kadar Gürcistan'ın her geçen gün modernleşen şehri Batum'da kısa bir gezinti yapıyoruz. Avrupa meydanı, Medea Heykeli,Astronomik Saat Binası fotoğraflayacağımız yapılardan. 12.00-12.30 arasında Sarp Sınır kapısından geçip Hopa Limanında bavullarımızı verdikten sonra THY Batum - İstanbul 17.45 uçağı ile turumuzu noktalıyoruz. Dileyenler akşam saatlerindeki Trabzon Havalimanından uçaklar ile de dönüşlerini gerçekleştirebilirler.  Başka gezilerde görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm ulaşımlar (Hopa-Svaneti, Svaneti-Batum karayolu), 2 gece Mestia'da, 1 gece Batum'da yarım pansiyon konaklama, yürüyüş günlerinde kumanya paketi, seyahat sigortası, rehberlik dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana Ulaşım (uçak) ve belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir. (Erken rezervasyon uçak biletleri için size avantaj sağlayacaktır.)

Buluşma Yeri ve Saati

İstanbul Atatürk Havalimanın'ndan sabah 07.00 ‘de Hopa’ya Uçuş ve Sarp sınır kapısından hareket ediyoruz. 

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI