Galatya turu (Çorum,Hattuşa,Amasya,Tokat)

Çorum / Amasya / Tokat

644 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Hititlerin başkenti bin tanrılı ülke Hattuşa'dan Şehzade şehri Amasya ve Tokat!a 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1. GÜN İSTANBUL’DAN HAREKET
Saat 23.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan THY ile Merzifon’a hareket. Uçuştan yaklaşık 2,5 saat sonra Çorum merkezdeki otelimize yerleşiyoruz.


2. GÜN ÇORUM MÜZESİ, ALACAHÖYÜK, HATUŞAŞ, YAZILIKAYA
Sabah kahvaltı sonrası Çorum Arkeoloji müzesini geziyoruz. Buradaki gezi sonrası Hititlerin önemli yerleşimlerinden biri olan Alacahöyük’le gezimize devam ediyoruz. Tarihi milattan önce 3200 yıllarına kadar ulaşan ve 1935 yılından bu yana kazı çalışmaları devam eden Alacahöyük’ten sonraki durağımız. Yazılıkaya’ya gidiyor ve MÖ. 13. yy.’da yapılmış olan açık hava tapınağını görüyoruz. Anadolu’daki en eski ticari merkez ve kentlerden biri olan Hattuşa’da Eski Tapınak, Aslanlı Kapı, Sfenksli Kapı, Yer Kapı, Kral Kapı, Büyük Tapınak, Kral Sarayı gezilerinin ardından Amasya’daki otelimize gidiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.

 

3.GÜN: AMASYA, KAPI AĞA MEDRESESİ, YALI BOYU EVLERİ, KRAL MEZARLARI, KIZLAR SARAYI, HAZERANLAR KONAĞI, II.BEYAZİT KÜLLİYESİ, GÖK MEDRESE
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehzadelar şehir Amasya’da gezimize başlıyoruz. Yeşilırmak kenarında Harşena Dağı eteklerine kurulan Amasya tarihi boyunca krallıklara başkentlik yapmış, sanatkârlar, şairler yetiştirmiş, şehzadelerin eğitim gördüğü bir kent olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nın başlangıç temelleri de Amasya'da atılmıştır. Amasya, tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, özellikle Yeşilırmak kıyısına yapılmış Yalıboyu evleri ile dikkat çekmektedir. Amasya'da: Yalı boyu evleri, saat kulesi, Kapı Ağa Medresesi, Kral Mezarları, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Beyazid Külliyesi ve Gök Medrese, Burmalı Minare Camii, Bimarhane ve Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanalının görülmesinden sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Amasya’daki otelimizde.

 

4.GÜN: TOKAT, BALLICA MAĞARASI, LATİFOĞLU KONAĞI, VOYVODA HAN, SULU HAN, YAZMACILAR HAN
Kahvaltı sonrası Tokat'a hareket. İlk durağımız Ballıca Mağarası. Bu mağaranın yaşı yaklaşık 3.4 milyon yıl olarak tespit edilmiştir. Buradaki oluşumları izlemek doğal bir müzeyi gezmek gibidir.  Mağara şimdiye değin tespit edilen tüm oluşumlara sahiptir. Mağarada bulunan "soğan sarkıtları" uluslararası önem taşımaktadır ve sadece burada bulunmaktadır. Ballıca Mağarasının ziyarete açılan bölümlerinde dolaşmak, her adımda hayrete düşüren, heyecan veren gizemli bir yolculuğa çıkmak gibidir. Ballıca Mağarası'nın gezilmesinden sonra Tokat'ta; yöresel tatlarda oluşan öğle yemeğinin ardından Latifoğlu Konağı, Mustafa Kemal Atatürk Konağı, Gök Medrese Müzesi, eski evler, saat kulesi, Voyvoda Han, Ali Paşa Camii, Sulu Han, Deve Hanı, Yazmacılar Han'ın geziyoruz. İstanbul’a dönmek üzere Sivas Havalimanı’na gidiyoruz. Saat 20.30 da THY ile S. Gökçe Havalimanı’na iniyoruz. Buradaki servisimizle sizleri aldığımız noktalara bırakarak başka bir turda beraber olmak dileğiyle ayrılıyoruz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

  • 3 Gece konaklama, 3 Sabah kahvaltısı, 3 Öğlen yemeği, 3 Akşam yemeği
  • Bölgedeki tüm ulaşımlar
  • Rehberlik hizmetleri
  • Müze ve Ören yeri girişleri
  • Zorunlu Seyahat sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • Gidiş- Dönüş uçak biletleri
  • Havaalanı transferleri
  • Belirtilenlerin dışındaki yemekler.
  • Otellerde ve yemeklerde alınan içecekler.

Buluşma Yeri ve Saati

Saat 23.20’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan THY ile Merzifon’a hareket. 

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI