Doğu Expresi İle Doğu Anadolu Kemaliye Turu

Kars / Erzurum / Erzincan / Kemaliye

897 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Kış mevsiminde yoğun olarak yaptığımız Kars turlarına yepyeni bir yenilik getirip Doğu ekspresi ile gizli bir cennet olan Erzincan Kemaliye'ye yapacağımız yolculuk sıradışı bir deneyim kazandıracak. Çıldır gölünde kızak keyfi ise turun olmazsa olmazlarından. Bu sene yine farklılık yapıp, Sarıkamış milli parkında doğa yürüyüşü de ekledik... 
 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün : 27 Ocak Cumartesi
İstanbul'dan sabah saat 8.30'da Pegasus Havayolları ile Sabiha Gökçen havalimanından, Kars'a Hareket ediyoruz. İlk günü tamamen Kars merkezine ayırıyoruz. Otelimize yerleşmenin ardından Kars'ın sokaklarını geziyoruz. Rus mimarisinden izler taşıyan evlerin arasında dolaşacağımız sokaklar sizleri etkileyecektir. Akşam yemeği ardından dinlenmeye çekiliyoruz. 

2.Gün : 28 Ocak Pazar Çıldır Gölü, Ani Antik Kenti
Sabah Kahvaltının ardından Çıldır gölü'ne hareket ediyoruz. Donmuş yüzeyinde dileyenler atlı kızaklara binip farklı bir deneyip yaşayabilir. Çıldır gölünden çıkan meşhur balıkların tadına bakıp Ani Harabeleri’ne hareket edip günü burada tamamlayacağız. Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın oluşturduğu derin vadinin hemen üzerinde kurulan ve dönemin önemli ticaret merkezlerinden olan Ani Harabeleri karlar altında fotoğraflayacağız.; 11. yy en görkemli kentlerinden olan ve büyük bir alan içinde inşa edilmiş şehirde Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadulu’daki ilk cami olan Menuçehr Camii gibi önemli kalıntıları geziyoruz. Konaklama Kars


3.Gün : 29 Ocak Pazartesi : Sarıkamış Milli Park Kar Yürüyüşü – Katarina Köşkü 
Sabah kahvaltının ardından Sarıkamış Milli parkına hareket edip, öncellikle Katarina Köşkü’ne ulaşmak için yarım saat ile 1 saat arasında bir yürüyüş yapıp daha sonra çam ağaçlarının arasında karlar içinde yürüyüşlerimize devam ediyoruz. Öğleden sonra akşam saatlerine kadar Sarıkamış Kayak merkezinde dileyenler kayak yapabilir. Konaklamamız Sarıkamış’ta.


4.Gün 30 Ocak Salı: Doğu Expressi İle Kemaliye Yolculuk – Bağıştaş Köyü 
Sabah kahvaltının ardından tren garına transfer olup 9.15 de kalkacak Doğu Express Treni ile harika bir yolculuğa başlayacağız. Akşam saatlerinde 18.00 civarı Erzincan'ın Bağıştaş köyünde inip Kemaliye'ye transfer oluyoruz. Eğin'ken Mustafa Kemal Atatürk'e atfen Kemaliye olarak değiştirilen İlçe merkezindeki otelimize yerleşiyoruz.

5.Gün 31 Ocak Çarşamba : Karanlık Kanyon – Bağıştaş Baraj Gölü Trekking ( 6km) 
Bu sabah kahvaltımızı aldıktan sonra bugün bol yürüyüşler içeren bir gün bizleri bekliyor. Yapımı 130 yıl süren taş yolundan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Karanlık kanyonda iki saatlik bir yürüyüş yapıp, Bağıştaş köyüne hareket ediyoruz. Burada baraj gölü çevresinde 6 km’lik bir yürüyüş gerçekleştirip, Kemaliye'ye geri dönüyoruz.

6.Gün 1 Şubat Perşembe:   Kemaliye – Sırakonaklar – Apcağa Köyü – Mani Yolu – Lökhane Zincirli Kaya 
Sabah kahvaltı ardından tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmiş Sıra Konaklar köyünden orman içi ve manzaralı bir patikadan yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yürüyüş sonrası Ahmet Kutsi Tecer'in "Orda Bir Köy Var Uzakta" şirinde adı geçen ve doğduğu köy olan ve sit alanı olarak ilan edilmiş Apcağa Köyüne geliyoruz. Muhteşem manzaralı ve tarihi konaklardan oluşan bu iki mekândaki gezimizin ardından Kent merkezine dönüp, Lökhane Zincirli Kaya, tarihi taş dibi Camii, Mani Yolu, Seytali Parkı, medrese, değirmen ve kiliseden müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesi ile devam eden gezimizde Eğin'i adım adım geziyoruz. Serbest zamanımızda yöresel ürünlerden alışveriş yaparken "Fırat nehri manzaralı çay bahçelerinde Bebik Kahvelerimizi" yudumlayarak turumuzu noktalayıp akşam Elazığ'dan saat 20.25 Pegasus uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz.


TUR FİYATI TAKSİTLİ VEYA KREDİ KARTINA 1280 TL
NAKİT İNDİRİMLİ FİYAT: 1250 TL
SİNGLE FARKI +240 TL 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Tüm Çevre Gezileri
5 Gece Konaklama
5 Sabah Kahvaltısı
4 Akşam Yemeği
Ulaşımlar Hizmetleri
Tren Bileti ( Sarıkamış – Kemaliye )
Uzman Rehberlik Hizmeti
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Seyahat Sigortası 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
Öğlen Yemeği
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar

Buluşma Yeri ve Saati

Buluşma Yeri ve Saati
Kars Havalimanı 10.30

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rehberimizin Önemli Tavsiyeleri
Küçük Sırt Çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem gibi sık kullanacağınız malzemeleriniz koyacağınız en az 30lt kapasiteli sırt çantası.

Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip dağ yürüyüşü amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır.

Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve ayaklarınıza kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da doritos poşetinden çıkan naylon gibi bir şey olmamasına özen gösterin.

Baş: Yanınızda mutlaka bir bere bulundurun. Ayrıca sizi güneşten koruyacak güneş gözlüğü yüz ve dudaklarınız koruyacak kremler ve bir şapka.

Göğüs: Sizi rüzgârdan koruyacak polar, bol t-shirt, sweat shirt yeterlidir.

Alt: Bol miktarda çorap getirmenizi tavsiye ederiz.

Matara:En az 1 lt’lik su kabınız. Mümkünse termos özelliğine sahip ve sıcak su saklayabilecek mataralar.

Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri ve ampulü ile birlikte bir fener. Gece dolaşmalarında lazım olabilir. Kafa feneri tercih ediniz.

İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen her ihtimale karşı kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.

Kişisel: Mayo, şort, bikini vs.


Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Mevsim koşullarını düşünerek giyinmeniz. (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
Misafirlerimizin tura, mevsimsel koşulları dikkate alarak, rahat bir yürüyüş ayakkabısıyla gelmelerini rica ederiz.
İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz.
Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
İlaç Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
Fotoğraf ve Video, Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
Dini mekânlar ( Camii, Kiliseler ) için bayan misafirlerimizin eşarp bulundurmalarını önemle hatırlatırız.
Gezimiz sırasında bazı yapıları veya mabetleri dışarıdan görerek gezimize devam edeceğiz.
Mutlaka el feneri.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI