Doğu ekspresi ile Kars'tan Kemaliye'ye

Kars / Kemaliye

1399.55 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Kış mevsiminde yoğun olarak yaptığımız Kars turlarına yepyeni bir yenilik getirip Doğu ekspresi ile gizli bir cennet olan Erzincan Kemaliye'ye yapacağımız yolculuk sıradışı bir deneyim kazandıracak. Çıldır gölünde kızak keyfi de turun olmazsa olmazlarından. 

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.Gün: 29 Ocak Çarşamba: Kars
İstanbul'dan saat 08.00 de Pegasus ile Kars'a Hareket ediyoruz. 10.00 da Kars Havalimanında yerel rehber ve aracımız ile buluşup Kars merkezindeki otelimize yerleşip Kars'ın sokaklarını geziyoruz.. Rus mimarisinden izler taşıyan evlerin arasındaki dolaşacağımız sokaklar sizleri etkileyecektir. Akşam yemeğimiz serbest olacaktır.


2.GÜN: 30 Ocak Perşembe: Çıldır gölü
Sabah otelimizde kahvaltı sonrası, Kars gezilerimizin olmazsa olmazlarından Çıldır gölü'ne hareket ediyoruz. Çıldır gölünden tutulan meşhur balıkların tadına bakıp, gölün donmuş yüzeyinde atlı kızaklara binerek farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Akşam üzeri otelimize geri dönüyoruz.


3.Gün 31 Ocak Cuma : Doğu Expressi İle Kemaliye Yolculuk – Bağıştaş Köyü
Sabah kahvaltının ardından tren garına transfer olup 8.00 da kalkacak Doğu Express Treni ile harika bir yolculuğa başlayacağız. Akşam saatlerinde 17.00 civarı Erzincan'ın Bağıştaş köyünde inip Kemaliye'ye transfer oluyoruz. Eğin'ken Mustafa Kemal Atatürk'e atfen Kemaliye olarak değiştirilen İlçe merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. ( Dileyenler Kemaliye gezisine katılmayıp tren ile Ankara'ya devam edip turu tamamlayabilir. )


4.Gün 1 Şubat Cumartesi Kemaliye – Karanlık Kanyon - Sırakonaklar – Apcağa Köyü – Mani Yolu – Lökhane Zincirli Kaya
Sabah kahvaltı ardından yürüyüşler içeren bir gün bizleri bekliyor. Yapımı 130 yıl süren taş yolundan Karanlık Kanyonu tüm vahşiliği ile fotoğraflayacak ve kendimizi yaban hayatın içinde hissedeceğiz. Karanlık kanyonda iki saatlik bir yürüyüş yapıp, Kemaliye'ye geri dönüyoruz. Tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmiş Sıra Konaklar köyünden orman içi ve manzaralı bir patikadan yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yürüyüş sonrası Ahmet Kutsi Tecer'in "Orda Bir Köy Var Uzakta" şirinde adı geçen ve doğduğu köy olan ve sit alanı olarak ilan edilmiş Apcağa Köyüne geliyoruz. Muhteşem manzaralı ve tarihi konaklardan oluşan bu iki mekândaki gezimizin ardından Kent merkezine dönüp, Lökhane Zincirli Kaya, tarihi taş dibi Camii, Mani Yolu, Seytali Parkı, medrese, değirmen ve kiliseden müzeye dönüştürülen Kent Tarihi Müzesi ile devam eden gezimizde Eğin'i adım adım geziyoruz. Serbest zamanımızda yöresel ürünlerden alışveriş yaparken "Fırat nehri manzaralı çay bahçelerinde Bebik Kahvelerimizi" yudumlayarak turumuzu noktalayıp akşam Elazığ'dan saat 20.30 Pegasus uçağı ile İstanbul'a dönüyoruz.


TUR FİYATI
NAKİT VEYA KREDİ KARTINA 3 TAKSİT 1400 TL
SİNGLE FARKI +220 TL

Ana ulasim, Belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki ulaşımlar, 2 gece Kars'ta oda kahvaltı, 1 gece yarım pansiyon Kemaliye konaklama, rehberlik, tren biletleri , seyahat sigortası, ören yeri giriş ücretleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulasim, (Uçak ve Tren )

Kars'ta 2 gece akşam yemeği,

öğlen yemekleri ve belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir

Buluşma Yeri ve Saati

29 Ocak Çarşamba Saat 08:00 Sabiha Gökçen Havalimanı (Pegasus), İstanbul Havalimanı 7.00 THY

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI