Büyük Balkan Turu

Belgrad / Saraybosna / Tiran / Ohrid

2119.14 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

 

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

• Arnika Turizm, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

• Arnika Turizm,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1.GÜN. İstanbul - Belgrad

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY  kontuarı önünde  uçuşta 2 saat önce  buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları’na ait TK1081 sefer sayılı uçakla saat 07:40 ta Belgrad’a hareket ve ‘beyaz şehre’ varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

2.GÜN Belgrad - Saraybosna

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

 

 

3.GÜN Saraybosna - Mostar - Trebinje

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.  Mostar`a varışın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.* Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir.)(€ 30)

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.

 

4.GÜN Trebinje - Kotor – Budva- Ulcinj

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

5.GÜN Ulcinj - Tiran - Ohrid

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

 

 

 

 

 

6.GÜN Ohrid

Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

7.GÜN Ohrid – Resne – Manastır - Üsküp

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket. Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

 

8.GÜN Üsküp - İstanbul

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK1004 uçuşu ile 09:25 te İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

 

 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

• Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti.

• Belgrad'da 1 gece Hotel Astoria 4 * ya da benzeri otel yarım pansiyon konaklama

• Saraybosna'da 1 gece Otel Hollywood 4 * ya da benzeri otel yarım pansiyon konaklama

• Trebinje'de 1 gece Hotel Leotar 4 * veya benzeri otel yarım pansiyon konaklama

• Ulcinj'de 1 gece Otel Otrant 4 * veya benzeri otel yarım pansiyon konaklama

  (İşkodra'nın Hotel Colosseo 4 * fi konaklama yerine sağlanabilir)

• Ohrid'de 2 gece Otel Sileks 4 * veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama.

• Uskup'te 1 gece Hotel Karpos 4 * veya benzeri otelde yarım pansiyon konaklama

• Programda belirtilen tüm transferler

• Türkçe rehberlik hizmeti

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

• Otel extraları 

• Dubrovnik turuna katılacak misafirler için ulaşım bedeli kişibaşı € 30.

(Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır) 

Dubrovnik turuna katılacak misafirlerden yeşil pasaportlu olanlara vize gerekmemektedir, normal pasaportu olanlara karşı geçer schengen vizesi. 

Hırvatistan vizesi isteyen misafirler için bizimle irtibata geçebilir. € 70

 • Çıkış harcı

• Seyahat sağlık sigortası

• Uçaklarda 20 kg'ı aşan bagajı ucreti

• Müze ve ören yerleri girişleri 

Buluşma Yeri ve Saati

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali THY kontuarı önünde 05:00 da buluşma ve THY TK 1081 ile 07:40 ta Belgrad'a uçuş.

 

  

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI