Antik Likya yolu yürüyüşü (Fethiye'den Antalya'ya)

Antalya / Fethiye / Kaş

1725 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Türkiye'nin en uzun mesafeli en bilinen yürüyüş parkurlarında yine yeniden geçmişin izlerini takip edip aynı zamanda deniz sezonunu açacağız.  göl, deniz, dağ evi manzaralı tesislerde konaklamayıp, yöresel lezzetleri tadacağız. tam bir doğal terapi bizleri bekliyor...

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Cumartesi
Bugün buluşma günü olduğu için yürüyüşümüz Kayaköy'den Ölüdeniz'e antreman niteliğinde olacak. Terkedilmiş Rum köyü olan Kayaköy'ün bulunduğu sırtan Ölüdeniz'e yokuş aşağı 6 km bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Dileyenler yürüyüş sonunda deniz keyfi yapabilir. Akşam Fethiye Çalış'ta otelimizdeyiz.

Pazar
Sabah kahvaltının ardından Likya turunun başlangıç patikası olan ayrıca  en uzun yürüyüşlerinden 13 km ile Ovacık-Faralya arasını yapacağız. Yürüyüşün ilk bölümü 4 km’lik taş döşeli dik bir tırmanış gerektirse de daha sonra harika manzaralar eşliğinde devam ediyor. Babadağ eteklerindeki bu parkur muhteşem güzellikteki Ölüdeniz manzarasını ve Kelebekler Vadisi'ni gün boyu yaşatacak. Akşam yeniden Fethiye Çalış'ta otelmize geçiyoruz.

Pazartesi

Sabah kahvaltının ardından Fethiye'den ayrılıp Kaş istikametine devam edeceğiz. Yolumuz üzerinde Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti ile güne başlayacağız. Patara'ya su taşınan Delikkemer'e yapacağımız hafif yürüyüşler sonrası Patara sahilinde deniz keyfi ve günbatımı ile günü bitireceğiz. 
Konaklama : Patara

Salı
Sabah kahvaltının ardından Kaş'a hareket edip konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından Bayındır köyüne transfer oluyoruz.  Bugün yapacağımız yürüyüşün ilk bölümü 9 km civarında öğle yemeği molası sonrası Limanağzı'nda deniz keyfi yapıp 4 km'lik bir yürüyüş sonrası otelimize ulaşıyoruz. Kaş gecelerinde dileyenler eğlenebilir.


Çarşamba 
Sabah kahvaltı sonrası Kaş'tan ayrılıp, Kekova'ya geçmek üzere Boğazık köyüne transfer oluyoruz. Buradan yokuş aşağı 9 km'lik bir yürüyüş sonunda Aperlai Antik kentine ulaşacağız. Kekova'ya ulaştıracak tekne ile kısa bir batık şehir turu sonrası deniz manzaralı tesisimizdeyiz.
Konaklama : Mehtap Pansiyon

Perşembe
Sabah kahvaltının ardından bugün Simena Antik kentinden Kapaklı köyüne doğru bir yürüyüş gerçekleştirip tekrar tesisimize dönüş yapacağız. Issız koylarda deniz keyf bizi bekliyor.
Konaklama : Mehtap Pansiyon

Cuma
Sabah kahvaltının ardından Karaöz'e hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız tesise yerleşip, Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'ne doğru kısa bir yürüyüş daha gerçekleştirip, günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. 
Akşam tesisimize geri dönüyoruz.

Cumartesi 
Sabah kahvaltının ardından Çıralı'ya transfer oluyor ve Çıralı Maden koyu, Çıralı-Yanartaş yürüyüşleri ile Likya yolunun patikalarındaki yürüyüşlerimizi tamamlıyoruz.
Konakama Çıralı

Pazar
Sabah kahvaltının ardından Çıralı'da öğle saatlerine kadar serbest zaman sonrası Havalimanı'na transfer olup turumuzu sona erdidiyoruz
ÖNEMLİ: Turumuzun buluşma günü tek gün ve saat olacağı için bize özel minibüs ile tura başlayacağız. Katılımcılar farklı gün ve saatlerde dönüş yapabildikleri için dönüş günlerinde havalimanı'na tur minibüsü transferi olmayacaktır. Katılımcılar bölgedeki minibüsler ile kendileri halledecekler

TUR FİYATI 
7 TAM GÜN LİKYA YOLU : 1725 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm ulaşımlar, tekne ile transferler, yarım pansiyon konaklama (Kaş'ta akşam yemeği hariçtir), öğle kumanya paketleri ve yöresel öğle yemekleri, rehberlik, ören yeri giriş ücretleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulaşım, Müze girişleri, belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Sabah saat 8.00 civarındaki uçaklar ile Dalaman'a hareket, rehber ve kaptanımızla saat 10.00 da buluşma

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI