Antik Likya yolu yürüyüşü (Fethiye'den Antalya'ya)

Antalya / Fethiye / Kaş

2015.95 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Türkiye'nin en uzun mesafeli en bilinen yürüyüş parkurlarında yine yeniden geçmişin izlerini takip edip aynı zamanda deniz sezonunu açacağız.  göl, deniz, dağ evi manzaralı tesislerde konaklamayıp, yöresel lezzetleri tadacağız. tam bir doğal terapi bizleri bekliyor...

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Pazar
8.20 pegasus veya thy 8.50 ucaklari ile Dalaman a uçuş. Bugün buluşma günü olduğu için yürüyüşümüz Kayaköy'den Ölüdeniz'e antreman niteliğinde olacak. Terkedilmiş Rum köyü olan Kayaköy'ün bulunduğu sırttan Ölüdeniz'e yokuş aşağı 6 km bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Dileyenler yürüyüş sonunda deniz keyfi yapabilir. Akşam Fethiye Çalış'ta otelimizdeyiz.

Pazartesi
Sabat kahvaltının ardından Likya turunun başlangıç patikası olan ayrıca  en uzun yürüyüşlerinden 13 km ile Ovacık-Faralya arasını yapacağız. Yürüyüşün ilk bölümü 4 km’lik taş döşeli dik bir tırmanış gerektirse de daha sonra harika manzaralar eşliğinde devam ediyor. Babadağ eteklerindeki bu parkur muhteşem güzellikteki Ölüdeniz manzarasını ve Kelebekler Vadisi'ni gün boyu yaşatacak. Akşam yeniden Fethiye Çalış'ta otelimize geçiyoruz.

Salı

Sabah kahvaltının ardından Fethiye'den ayrılıp Kaş istikametine devam edeceğiz. Yolumuz üzerinde Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti ile güne başlayacağız. Patara'ya su taşınan Delikkemer'e yapacağımız hafif yürüyüşler sonrası Patara sahilinde deniz keyfi ve günbatımı ile günü bitireceğiz. 
Konaklama : Patara

Çarşamba
Sabah kahvaltının ardından Kaş'a hareket edip konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından Bayındır köyüne transfer oluyoruz.  Bugün yapacağımız yürüyüşün ilk bölümü 9 km civarında öğle yemeği molası sonrası Limanağzı'nda deniz keyfi yapıp 4 km'lik bir yürüyüş sonrası otelimize ulaşıyoruz. Kaş gecelerinde dileyenler eğlenebilir.Perşembe
Sabah kahvaltının ardından Çıralı'ya transfer oluyor ve tesisimize yerleşiyoruz. Bugün Çıralı Maden koyu, Çıralı-Yanartaş yürüyüşleri ile Likya yolunun patikalarındaki yürüyüşlerimizi tamamlıyoruz.
Konakama Çıralı


Cuma
Sabah kahvaltının ardından öğle saatlerine kadar Çıralı da zaman geçirip daha sonra Karaöz'e hareket ediyoruz. Korsan koyunda deniz molası ve ardından Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'ne doğru kısa bir yürüyüş daha gerçekleştirip, günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. 
Akşam tesisimize geri dönüyoruz.


Cumartesi
Sabah kahvaltının ardından Çıralı'dan öğle saatlerine kadar serbest zaman.  Antalya'dan 17.00  sonrası uçaklar ile dönebilirsiniz. Turumuzun katılımcılarının uçak saatlerine göre ekstra olarak Havalimanı'na transfer ayarlanabilir.  


ÖNEMLİ: Turumuzun buluşma günü tek gün ve saat olacağı için bize özel minibüs ile tura başlayacağız. Katılımcılar farklı gün ve saatlerde dönüş yapabildikleri için dönüş günlerinde havalimanı'na tur minibüsü transferi olmayacaktır. Katılımcılar bölgedeki minibüsler ile kendileri halledecekler

TUR FİYATI 
7 TAM GÜN LİKYA YOLU : 2015 TL (Kredi kartlarına taksitli
Nakit ödeme indirimli fiyat 1950 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm ulaşımlar, tekne ile transferler, yarım pansiyon konaklama (Kaş'ta akşam yemeği hariçtir), öğle kumanya paketleri ve yöresel öğle yemekleri, rehberlik, ören yeri giriş ücretleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana ulaşım, Müze girişleri, belirtilenlerin dışındaki harcamalar hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Sabah saat 8.00 civarındaki uçaklar ile Dalaman'a hareket, rehber ve kaptanımızla saat 10.00 da buluşma

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI