Antik Likya yolu yürüyüşü (Antalya-Kaş)

Antalya / Kaş

1350 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

7 Ekim Cumartesi: Antalya’da buluşma, Çıralı
Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 8.30-9.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Çıralı'ya doğru hareket edeceğiz. Tur boyunca gerekli eksikliklerimizi tamamlamak için kısa mola verdikten sonra Antik Likya yollarında yürümek üzere Çıralı'daki tesisimize yerleşiyoruz. Dileyenler yol yorgunluğunu atmak için Çıralı'nın pırıl pırıl sahilinde deniz keyfi yapabilir. Dileyenler ile Çıralı'dan Maden koyuna kısa bir yürüyüş yapabiliriz.
Konaklama: Hane-i Keyif

8 Ekim Pazar: Adrasan Kız Kalesi ve Gelidonya Feneri
Sabah kahvaltının ardından Adrasan'a geçip Adrasan sahilini ayaklarımızın altına seren Kız Kalesi yürüyüşünü yapabiliriz. Akşam üzeri Adrasan'dan Karaöz'e geçip Gelidonya Feneri'nde günbatımı için 6 km'lik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'nde günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. Gün Batımı ardından Adrasan'daki otelimize geri dönüyoruz. 
 

9 Ekim Pazartesi : Demre - Hoyran - Beymelek
Sabah kahvaltının ardından Demre'ye hareket ediyoruz. Bugün ki yürüyüşümüz Likya yoluna yeni eklenen dağ rotasında olacak. 
 

10 Ekim Salı : Kapaklı - Kekova
Sabah kahvaltının ardından Demre'den Kapaklı köyüne transfer oluyoruz. Bugün yokuş aşağı deniz kenarına doğru rahat bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüşün sonunda Simena Antik kenti ve konaklama yapacağımız deniz manzaralı Mehtap pansiyon olacak.

11 Ekim Çarşamba Kekova Batık şehir tekne turu
Sabah kahvaltının ardından bügün tüm günümüzü deniz keyfine ayıracağız. Yapacağımız tekne turu ile en güzel koyları ve batık şehiri fotoğraflama imkanı bulacağız. Akşam yine Mehtap Pansiyon'dayız.
 

12 Ekim Perşembe : Göynük Kanyonu ve Phalesis Antik Kenti
Sabah kahvaltının ardından tesisimizden ayrılıp Antalya'ya doğru hareket ediyoruz. Göynük Kanyonunun giriş bölümüne ulaşıp fotoğraf amaçlı kısa bir yürüyüş gerçekleştirdikten sonra deniz kenarında kurulmuş Phalesis Antik kenti ile gezimizi noktalayacağız. Akşam üzeri olan Antalya uçakları ile dönüşlerinizi yapabilir veya tatilinizi Kaş veya diğer tatil bölgelerinde uzatabilirsiniz.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm araç ve tekne ile yapılan ulaşımlar, tesislerde yarım pansiyon konaklama, Yürüyüş sırasındaki öğle yemekleri ve kumanyalar, seyahat sigortası, rehberlik, ören yeri girişleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana Ulaşım, Antik Kent girişleri hariçtir. Turun buluşma günlerindeki ilk ve son günündeki öğle yemekleri serbest olacak ve hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 8.30-9.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Kemer’e doğru hareket edeceğiz. 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır konaklama alternatifleri mevcut olup acentamızdan fiyat alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI