Antik Likya yolu yürüyüşü (Adrasan-Fethiye)

Antalya / Kaş

1725 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Likya yolu'nun tamamı 540 km. ve bizler bu yolun en güzel parkurlarında yürüyüşler yapacağız.

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

15 Nisan Pazar: Antalya’da buluşma, Çıralı
Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 13.00-13.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Çıralı'ya doğru hareket edeceğiz. Tur boyunca gerekli eksikliklerimizi tamamlamak için kısa mola verdikten sonra Antik Likya yollarında yürümek üzere Çıralı'daki tesisimize yerleşiyoruz. Dileyenler yol yorgunluğunu atmak için Çıralı'nın pırıl pırıl sahilinde deniz keyfi yapabilir. Dileyenler ile Çıralı'dan Maden koyuna kısa bir yürüyüş yapabiliriz.
Konaklama: Hane-i Keyif

16 Nisan Pazartesi: Musa Dağı
Sabah kahvaltının ardından Likya yolunun belki de en uzun ama bir o kadar da keyifli parkuru olan Çıralı-Olympos'tan Musa Dağını aşarak ulaşılan Adrasan (18 km) yapacağız.
Akşam konaklama Adrasan'da

17 Nisan Salı: Adrasan Kız Kalesi ve Gelidonya Feneri
Sabah kahvaltının ardından Adrasan'a geçip Adrasan sahilini ayaklarımızın altına seren Kız Kalesi yürüyüşünü yapabiliriz. Akşam üzeri Adrasan'dan Karaöz'e geçip Gelidonya Feneri'nde günbatımı için 6 km'lik bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'nde günbatımı fotoğrafları çekiyoruz. Gün Batımı ardından Adrasan'daki otelimize geri dönüyoruz. 

18 Nisan Çarşamba : Kapaklı - Kekova
Sabah kahvaltının ardından Demre'den Kapaklı köyüne transfer oluyoruz. Bugün yokuş aşağı deniz kenarına doğru rahat bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüşün sonunda Simena Antik kenti ve konaklama yapacağımız deniz manzaralı Mehtap pansiyon olacak.

19 Nisan Perşembe : Kekova Batık şehir tekne turu
Sabah kahvaltının ardından bügün tüm günümüzü deniz keyfine ayıracağız. Yapacağımız tekne turu ile en güzel koyları ve batık şehiri fotoğraflama imkanı bulacağız. Akşam yine Mehtap Pansiyon'dayız.
 

20 Nisan Cuma :  Kaş
Sabah kahvaltının ardından tesisimizden ayrılıp Kaş istikametine doğru hareket edeceğiz. Bayındır köyünden önce limanağzına 9 km ve daha sonra Kaş'a doğru 4 km daha yürüyüş yapıp günü tamamlayacağız. Parkurumuzun güzergahında sadece teknelerin ulaşabileceği koylarda denize girebileceğiz.  Akşam Kaş merkezinde konaklama yapacağız.

21 Nisan Cumartesi :  Patara, Xanthos, Delikkemer, Fethiye
Sabah kahvaltının ardından Kaş'tan Fethiye istikamet doğru hakeket edip üç boyunca Likya yolunun Fethiye etaplarınulda yürümek üzere yola çıkacağız. Yolumuz üzerinde bulunan Patara Antik Kenti. Xanthos Antik kenti mola verip fotoğraf çekeceğimiz yerler. Patara Antik Kenti'ne su getiren Delikkemer de günün ilk yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. Öğleden sonra Fethiye Ölüdeniz taraflarında denize girme imkanımız olacak. Akşam Fethiye'de konaklama

22 Nisan Pazar : Babadağ etekleri Ovacık-Faralya
Sabah kahvaltının ardından Likya yolunun bitiş veya başlangıç patikası olan muhteşem Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisini ayaklarımızın altında kalacak şekilde Babadağ eteklerinde Ovacık'tan Faralya köyüne 13 km'lik bir yürüyüş yapacağız. Günün sonunda Kelebekler Vadisi manzarası ile tamamlanacak.
Akşam konaklama Fethiye

23 Nisan Pazartesi: Kayaköy, Ölüdeniz
Sabah kahvaltının ardından Otelmizden ayrılıp Kayaköy'e transfer oluyoruz. Turumuzu çok keyifli bir parkur olaran Kayaköy'den Ölüdeniz'e doğru 6 km'lik rahat bir yürüyüş ile tamamlayacağız. Fethiye'ye transfer olup turumuzu noktalıyoruz. Akşam saatlerinde Dalaman'dan kalkan uçaklar ile dönüşlerinizi yapabilirsiniz.

20-23 Nisan 3 gece 4 gün : 850 TL
15-20 Nisan 5 gece 6 gün : 1250 TL
15-23 Nisan 8 gece 9 gün : 1725 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm araç ve tekne ile yapılan ulaşımlar, tesislerde yarım pansiyon konaklama, Yürüyüş sırasındaki öğle yemekleri ve kumanyalar, seyahat sigortası, rehberlik, ören yeri girişleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana Ulaşım, Antik Kent girişleri hariçtir. Turun buluşma günlerindeki ilk ve son günündeki öğle yemekleri serbest olacak ve hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Likya turumuz için farklı şehirlerden ve farklı uçuş saatleri ile gelenler olduğu için Antalya Havalimanında buluşmak için 1 saat bekleme süresi olabilmektedir. Turumuz için Saat 13.00-13.30 civarında Antalya Havalimanı'nda buluşma olacak ve grubumuz tamamlandıktan sonra rehber ve kaptanımız ile tanışıp Antalya’nın güneyine Kemer’e doğru hareket edeceğiz. 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır konaklama alternatifleri mevcut olup acentamızdan fiyat alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI