Antik Likya yolu yürüyüşü (Adrasan-Fethiye)

Antalya / Kaş

2300 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

Likya yolu'nun tamamı 540 km. ve bizler bu yolun en güzel parkurlarında yürüyüşler yapacağız.

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Cumartesi Pegasus veya Thy 8.50 pegasus uçakları ile Dalaman a uçuş. Bugün buluşma günü olduğu için yürüyüşümüz Kayaköy'den Ölüdeniz'e antreman niteliğinde olacak. Terkedilmiş Rum köyü olan Kayaköy'ün bulunduğu sırttan Ölüdeniz'e yokuş aşağı 6 km bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Dileyenler yürüyüş sonunda deniz keyfi yapabilir. Akşam Fethiye Çalış'ta otelimizdeyiz.

Pazar
Sabat kahvaltının ardından Likya turunun başlangıç patikası olan ayrıca en uzun yürüyüşlerinden 13 km ile Ovacık-Faralya arasını yapacağız. Yürüyüşün ilk bölümü 4 km’lik taş döşeli dik bir tırmanış gerektirse de daha sonra harika manzaralar eşliğinde devam ediyor. Babadağ eteklerindeki bu parkur muhteşem güzellikteki Ölüdeniz manzarasını ve Kelebekler Vadisi'ni gün boyu yaşatacak. Akşam yeniden Fethiye Çalış'ta otelimize geçiyoruz.

Pazartesi
Sabah kahvaltının ardından Fethiye'den ayrılıp Kaş istikametine devam edeceğiz. Yolumuz üzerinde Likya'nın başkenti Xanthos Antik Kenti, Patara Antik Kenti ile güne başlayacağız. Patara'ya su taşınan Delikkemer'e yapacağımız hafif yürüyüşler sonrası Patara sahilinde deniz keyfi ve günbatımı ile günü bitireceğiz.
Konaklama : Patara

Salı
Sabah kahvaltının ardından Kaş'a hareket edip konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Ardından Bayındır köyüne transfer oluyoruz. Bugün yapacağımız yürüyüşün ilk bölümü 9 km civarında öğle yemeği molası sonrası Limanağzı'nda deniz keyfi yapıp 4 km'lik bir yürüyüş sonrası otelimize ulaşıyoruz. Kaş gecelerinde dileyenler eğlenebilir.


Carsamba
Sabah kahvaltının ardından Adrasan'a transfer oluyor ve tesisimize yerleşiyoruz.
Kısa bir mola sonrası Karaöz'e hareket ediyoruz. Korsan koyunda deniz molası ve ardından Markiz Dağı'nın Akdeniz'e bakan eteklerinden, rüzgârların ıslık çaldığı kayalıklardan geçiyor ve büyüleyici Gelidonya Feneri'ne doğru kısa bir yürüyüş daha gerçekleştirip, günbatımı fotoğrafları çekiyoruz.
Akşam Adrasan daki tesisimize geri dönüyoruz.


Persembe
Sabah kahvaltının ardından tüm gün Çıralı'dayız. Maden koyu, Çıralı-Yanartaş yürüyüşleri ile Likya yolunun patikalarındaki yürüyüşlerimizi tamamlıyoruz.
Konaklama Çıralı


Cuma
Sabah kahvaltının ardından Çıralı da öğle saatlerine kadar serbest zaman sonrası Havalimanı'na transfer olup turumuzu sona erdiriyoruz.ÖNEMLİ: Turumuzun buluşma günü tek gün ve saat olacağı için bize özel minibüs ile tura başlayacağız. Katılımcılar farklı gün ve saatlerde dönüş yapabildikleri için dönüş günlerinde havalimanı'na tur minibüsü transferi olmayacaktır. Katılımcılar bölgedeki minibüsler ile kendileri halledecekler

TUR FİYATI
7 TAM GÜN LİKYA YOLU : 2300 TL

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

Bölgedeki tüm ulaşımlar, tekne ile transferler, yarım pansiyon konaklama (Kaş'ta akşam yemeği hariçtir), öğle kumanya paketleri ve yöresel öğle yemekleri, rehberlik, ören yeri giriş ücretleri dahildir.

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Ana Ulaşım, Antik Kent girişleri hariçtir. Turun buluşma günlerindeki ilk ve son günündeki öğle yemekleri serbest olacak ve hariçtir.

Buluşma Yeri ve Saati

Sabah saat 8.00 civarındaki uçaklar ile Dalaman'a hareket, rehber ve kaptanımızla saat 10.30-11.00 arası da buluşma

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çadır konaklama alternatifleri mevcut olup acentamızdan fiyat alabilirsiniz.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI