6 Nisan dan itibaren Her Hafta Sonu Göbeklitepe Urfa Halfeti Gaziantep

Şanlıurfa / Gaziantep

490 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

1 Gün  Cumartesi Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa, Halilürrahman Cami, Balıklı Göl, Sıra Gecesi

Sabah 05:25 te ki THY nın TK 2246 sefer sayılı uçağı ile Şanlıurfa’ya uçuş. Gap Havalimanında Rehber ve Kaptanlarımızla buluşma sonrası 11.500 yıl öncesine ait olduğu düşünülen ve bilinen tarihin yeniden yorumlanmasına sebep olan dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe’ye gidiyoruz. Hayli ilginizi çekecek bu ören yeri gezisinin ardından, dünyanın ilk üniversitesinin kurulduğu Harran’a geçiyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk esnasında uçsuz bucaksız Harran ovasının bereketini ve güzelliğini rehberimizin anlatımları ile daha iyi anlayacaksınız. Kübik evlerde otantik yaşantının sürdüğü Harran’ı gezip Şanlıurfa’ya dönüyor; öğlen yemeği için nefis yöresel Kebaplardan oluşan menü ile karnımızı doyurduktan sonra şehir merkezinde ŞURKAV tarafından restore edilmiş eski Urfa yapılarından oluşan Kültür Sitesi’ni, Balıklıgöl’ü, ve çevresindeki Halil’ür-Rahman, Hasan Paşa ve Rızvaniye camilerini dolaşıyoruz. Son yıllarda Türkiye’de yapılmış en büyük müze olan Halepli bahçe mozaik müzesi ve Arkeoloji müzesini gezdikten sonra  Urfa çarşısında alışveriş yapıp otelimize dönüyoruz. Akşam, Urfa yöresinde bir gelenek haline gelen sıra gecesi için organizasyon yapılıyor. (ekstra)

Konaklama: Şanlıurfa

 

2. Gün  Pazar :Halfeti, Rumkale, Tekne Gezisi, Gaziantep Zeugma Müzesi Bey Mahallesi, Bakırcılar Çarşısı.

Sabah otelimizden ayrılıp. Urfa’nın doğa harikası şirin ilçesi Halfeti’ye gidiyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı suları altında kalan ve Türkiye’nin 9 sakin şehrinden biri olan ilçede Fırat nehri boyunca yapacağımız 1 saatlik tekne turunda Rum kaleyi ve su altında kalan Savaşan köyünü göreceğiz. Buradan Gaziantep’e geçiyoruz. Dünyanın 2. Büyük müzesi olan ve Zeugma antik kenti kazılarında bulunan mozaiklerin sergilendiği Zeugma müzesini geziyoruz. Türkiye’nin en iyi et lokantalarından olan meşhur Halil Usta’da alacağımız öğlen yemeği sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilen Bey Mahallesini ve buradaki en eski Ermeni Konağını geziyoruz. Ardından Cam sanatları Müzesi, Bakırcılar ve Sedefçiler çarşısı, Tahmis kahvesi Tütün Han gibi güzellikleri barındıran eski kent kısmını geziyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Gaziantep Havavalanına transferle turumuzu bitiriyoruz. Dönüş 18:00 dan itibaren tüm uçuşlar seçilebilir.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

  • 1 gece konaklama, 1 sabah kahvaltısı ara ulaşımlar, rehberlik Seyahat sigortası dahildir

 

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

THY gidiş-Pegasus  Onur Air veya THY dönüş uçak ulaşımı,Akşam Yemeği, Sıra gecesi, Müze ve ören yeri girişleri, tekne turu belirtilenlerin dışındaki yemekler, otellerde alınan ekstralar hariçtir

Buluşma Yeri ve Saati

04:30 Atatürk Havalimanı iç hatlar terminali

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI