3 Eylül - 8 Eylül Montenegro- 5 gece / 6 gün - Sloveska Hotel 4*

Budva / Podgorica / Mostar

2234.94 TLKişi Başı Fiyat

Odalar
Tur Hakkında

 

ADRİYATİK’İN İNCİSİ MONTENEGRO TURU

Budva (5gece)

TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

 

                                                                                                                        5 Gece 6 Gün

Uzman Ekibimiz Tarafından Hazırlanan Tur Programımız

Gün 1 : İstanbul  – Podgorica - Budva

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 15.00’de buluşma ve bagaj – check–in işlemlerinin ardından THY’nın TK 1087 sayılı seferi ile 18:25’de  Podgorica’ya uçuş. Yerel saatle 19.10’da varışımızın ardından Budva’ya transfer oluyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

Gün 2 : Budva   

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Budva şehir turuna başlıyoruz 2500 yıllık geçmişi ile Adriyatik’in en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Budva aynı zamanda çok gözde bir tatil merkezi olarak bilinmektedir. Eski şehrin surları içinde ve Kalenin etrafından keyifli bir yürüyüşün ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kotor Körfezi turuna katılabilirler. Montenegro’nun tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedebileceğimiz bu turumuzda, ilk durağımız UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'ne alınan ve doğal bir liman olan Kotor şehri. Kotor'da kale içinde yapılacak rehber eşliğindeki gezinin ve sunulacak serbest zamanın ardından, sonraki durağımız Perast olacak. Kotor körfezinin el değmemiş güzelliğinin keyfini, Perast'i keşfederek sürebilirsiniz. Perast sonrasında, Montenegro'nun Avrupa'ya açılan yüzü Tivat'a hareket ediyor ve Karadağ’ın Monaco’su da denilen Tivat'ın sembolü, Porto Montenegro'yu geziyoruz. Burada çeşitli lüks restoran ve kafelerde dinlenebilir ya da sahilde yürüyüş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Budva’ya geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Montenegro Turu: 40€uro

Gün 3 : Budva 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Mostar-Blagaj turuna katılabilirler. Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda Bosna Hersek sınırını geçtikten sonra ilk durağımız, bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köylerinde ki. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar’a doğru devam ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.  Ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Öğle yemeği, alışveriş ve ihtiyaçlar için serbest zamanımızın ardından durağımız olan Blagaj’a  doğru hareket ediyoruz. Doğa ile iç içe şelalelerin olduğu bu huzur veren yer de günün yorgunluğunu atıyor ve Dünyanın dört bir yanından insanların gelip su kaynağının yanı başında ki Alperenler (Dervişler) tekkesi ziyaret ediyor ve sonrasın da  Budva’ya dönüş için hareket ediyoruz.  Konaklama otelimizde.

Mostar-Blagaj Turu: 65 Euro

Gün 4 : Budva

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Skader Lake turuna katılabilirler. Balkan yarımadasının en büyük gölü olan Skader Gölü, zengin fauna ve florası ile UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Göl üzerinden yapacağımız keyifli tekne turunda muhteşem doğal güzelliklere tanıklık edeceğiz. Ardından göl kenarında kurulmuş özel bir sahile gidecek ve öğle yemeğimizi göl kenarında kurulan özel tesiste alacağız. Sonrasında gölde yüzmek ve güneşlenmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Skadar Gölü Turu: 55 Euro

Gün 5 : Budva  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cetinje turuna katılabilirler. Karadağ‘ın beş yüzyıl boyunca kültür ve eğitim başkenti olmuş Cetinje sokaklarında yürüyecek, birçok tarihi ve kültürel yapı, müze ve kilise göreceğiz. Bunların en önemlilerinden biri olan Cetinje manastırı, Ortadoks dünyası için oldukça önemli bir yapıdır. Buradaki ziyaretimizin ardından Müzeler kasabası olarak da bilinen Cetinje’de Kral Nikola’nın Sarayını göreceğiz. Ardından Kral Nikola zamanında kullanılan Türk Büyük Elçiliği’nin eski binasını göreceğiz ve kısa bir serbest zamanımız olacak. Sonrasın da  Budva’ya dönüş için hareket ediyoruz.  Konaklama otelimizde.

Cetinje Turu: 50 Euro

Gün 6: Budva – Podgorica – İstanbul  

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Podgorica Havalimanına transfer oluyoruz. Check-in işlemlerin ardından saat 09.50’de  Türk Hava Yolları’nın TK1086 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız yerel saat ile 12.30’da olacak. Turumuzun sonu.

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetlerimiz

 

  • THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Podgorica  gidiş/dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri
  • Seçilen kategori otellerde yarım pansiyon konaklama (Butua Hotel konaklamaları oda-kahvaltıdır)
  • Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
  • Panoramik Budva şehir turu
  • Türkçe rehberlik hizmeti

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

  • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
  • Seyahat Sigortası,
  • Kişisel harcamalar
  • Ekstra turlar

 

 

****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

Buluşma Yeri ve Saati

3 Eylül 2018 Atatürk Havalimanı 15:00 

Tura Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Sağlık

 

Ülkeye girişte herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi otellerinde  alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

Vize Bilgileri

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır

 

Uçuş Süreleri

 

İstanbul – Podgorica arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 1 saat 15 dakikadır.  

 

Para Birimi

Montenegro Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

Saat Dilimi

Türkiye ile Montenegro arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Montenegro’da saat  11.00’dir.

 

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Bölgede Akdeniz iklimi hakimdir.  Deniz, kum,güneş tatili olması sebebiyle tişört, şort, ince pantalonlar ile birlikte  mayo, şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi mutlaka yanınıza almayı unutmayın.  Bunun dışında kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, sezonuna göre akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü

Montenegro mutfağında Osmanlı’ya ait pek çok lezzet bulmak mümkün. Bir liman kenti olması sebebiyle deniz ürünlerini de mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.  Bununla beraber İtalyan ve Çin yemeklerinin sunulduğu restoranlarda mevcuttur. Ülke mutfağında kuzu  eti, sığır etinden çeşitli lezzetler görmek mümkündür.

 

Elektrik

200-220 V kullanılmaktadır. Prizler Türkiye ile aynı standarttadır.

 

Alışveriş

Şehrin Old Town bölgesinde çeşitli butik dükkanlar ve  çeşitli markaların kıyafetlerini bulabileceğiniz alışveriş merkezi bulunmaktadır. Magnetler , biblolar & süsler , deniz kabuğundan süsler , eski paralar madalyonlar şehirde bolca bulabileceğiniz hediyelik eşyalardan.

YURTDIŞI TURLAR
SAKİN ŞEHİR TURLARI